تبلیغات

تابناک نوشت: تنش در فراکسيون رهروان؛ اخراج نقوي حسيني قطعي است!

تابناک نوشت: تنش در فراکسيون رهروان؛ اخراج نقوي حسيني قطعي است!

تابناک/ متن پيش رو در تابناک منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست

فراکسيون رهروان ولايت، بزرگترين و مهم ترين فراکسيون مجلس شوراي اسلامي به شمار مي آيد. هم اکنون تعداد نمايندگاني که در اين فراکسيون فعاليت مي کنند، 178 نفر است. اين فراکسيون در واقع تصميم گيرنده اصلي اتفاقاتي است که قرار است در صحن علني روي دهد.

به گزارش «تابناک»، اما گويا همه اعضاي اين فراکسيون با هم يکدل نيستند و تشتت آرا در ميان برخي از اعضاي آن وجود دارد، البته وجود اختلاف نظر در بين نمايندگان مجلس از بديهيات است، ولي زماني که فراکسيون در نظرسنجي هاي جمعي به تصميم مشترک مي رسند، ساير اعضا بايد تابع نظر فراکسيون باشند.

به گفته نمايندگان مجلس، بررسي رأي هاي داده شده در صحن علني و همچنين اظهارنظرهاي متناقض نمايندگان عضو فراکسيون، نشان مي دهد، برخي از نمايندگان بر پايه نظر فراکسيوني عمل نمي کنند و مبناي اقدامات خود را بنا بر تشخيص شخصي قرار داده اند.

بنا بر اين گزارش، به تازگي فراکسيون رهروان ولايت به اين نتيجه رسيده که سيد حسين نقوي از جمله نمايندگاني است که به تشخيص خود عمل مي کند و به نظريات فراکسيون اهميتي قائل نيست؛ بنابراين، تصميم به اخراج وي از اين طيف گرفته اند.

صفر نعيمي رز در گفت و گو با تابناک در خصوص اين موضوع اظهار داشت: نقوي حسيني، عضو فراکسيون ولايت هستند؛ اما نظر به اينکه وي در هيچ يک از اقدامات و خواسته هاي فراکسيون اعضا را همراهي نکرده و هميشه با فراکسيون اختلاف نظر داشته است و همواره خلاف نظر جمعي عمل کرده، دوستان نظر داده اند که وي از عضويت فراکسيون کنار گذاشته شود.

اين نماينده مجلس درباره قطعيت اين موضوع نيز گفت: اين عمل صد در صد انجام مي شود و ايشان ديگر نمي تواند در فراکسيون رهروان باشد و نيز بايد اين را بداند و با اذعان به اينکه عامل به اين موضوع بوده اند و نظريات فراکسيون را نا ديده گرفته است، بنابراين بايد از فراکسيون کنارگيري کند.

سخنگوي فراکسيون رهروان گفت: نقوي حسيني آدم عاقل و منطقي است. وي بعد از اينکه از موضوع باخبر شد، قطعا از فراکسيون خارج مي شود، ولي اگر اين کار را نکند، فراکسيون در مورد وي تصميم گيري کرده و اين تصميم قطعي است و ايشان را کنار خواهد گذاشت.

وي گفت: در جلسه بعد از سرکشي به حوزه ها اين خبر به وي ابلاغ خواهد شود، البته بالاي 50 درصد اين احتمال وجود دارد که خودش کناره گيري کند.

اين نماينده در پاسخ به اينکه آيا قرار نيست حسيني از خود دفاع کند نيز گفت: نيازي به اين کار نيست و خود ايشان مي دانند که در اين مدت چه کارهايي کرده اند که امروز فراکسيون به اين نتيجه رسيده که وي را کنار بگذارد.

سخنگوي فراکسيون رهروان ولايت يادآور شد: در اين مدت، تذکراتي به آقاي نقوي داده شده بود که دوستان شوراي مرکزي بايد همراه، همدل، هماهنگ و هم‌فکر باشند. وقتي کسي چندين بار به اين تذکرات توجهي نکرده و خودش را اصلاح نمي‌کند، کنار گذاشته مي‌شود.

اين نماينده گفت: حسيني در بحث استيضاح ها، رأي اعتماد به وزرا، سؤالات از وزرا، طرح ها و لايحه هاي دو فوريتي و تک فوريتي و بخصوص بحث برجام و کميسيون ويژه برجام هيچ گاه با فراکسيون همراه نبوده است؛ بنابراين، نيازي نيست که ايشان عضو فراکسيون رهروان باشند.

نعيمي رز گفت: فراکسيون رهروان ولايت مانند يک تشکل سياسي در مجلس به حساب مي آيد و بايد همه کارهايي که انجام مي شود بر اساس نظر جمعي صورت گيرد؛ به طور مثال، زماني که ما به عنوان فراکسيون اعلام مي کنيم به فلان موضوع رأي خواهيم داد، يعني موضوع مورد نظر 180 رأي دارد. فراکسيون هاي ديگر چه دوستان آقاي حداد، يا پايداري و يا افراطيون هم نظري اعلام مي کنند؛ يعني 40 رأي هم آنها دارند، اما آنها مي دانند که از طرف 40 نفر صحبت کرده اند ولي ما نمي دانيم.

وي افزود: ما به عنوان فراکسيون بايد 180 رأي داشته باشيم، ولي نقوي حسيني اين کار را نمي کند و همراهي با فراکسيون ندارد، بنابراين باعث تضعيف و تشتت آراي فراکسيون شده است؛ پس ما به اين نتيجه رسيديم که ايشان ديگر در اين فراکسيون نباشند، حالا يا خودشان کنار مي روند و يا ما از ايشان مي خواهيم اين کار را انجام دهند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات