تبلیغات

مقتل خواني حکيمي، پسياني، ارجمند، آييش و طهمورث در برج ميلاد

مقتل خواني حکيمي، پسياني، ارجمند، آييش و طهمورث در برج ميلاد

ايرنا/ سوگ چامه ها اجتماع آييني اصحاب فرهنگ و هنر است که امسال براي دومين بار اين مراسم از چهارشنبه 13 آبان ماه به مدت 10 شب در يادمان ملي ايرانيان برگزار شده است.
در سوگ چامه ها 10 خيمه برپا مي شود و در هر خيمه هنرمندان رويدادهاي هنري مرتبط با عاشورا مانند خيمه هاي نقاشي قهوه خانه اي، ساخت پرچم و کتيبه، وسايل و اداوات تعزيه ، اجراي تعزيه و نقالي را به نمايش مي گذارند. يکي از اين خيمه ها اختصاص به اجراي تعزيه و مقتل خواني هنرمندان سينما و تلويزيون دارد.
در اين خيمه در ابتدا رسول نجفيان هر شب نقل موسيقيايي خواهد داشت و پس از آن هنرمندان سينما و تلويزيون به مقتل خواني مي پردازند.

چهار شنبه شب دانيال حکيمي به برج ميلاد رفت و در ادامه امرو ز پنج شنبه 14 آبان ماه داريوش ارجمند، جمعه 15 آبان ماه فرهاد آييش، شنبه 16 آبان ماه آتيلا پسياني و يکشنبه 17 آبان ماه سياووش طهمورث مقتل خواني خواهند کرد.
اين مراسم از ساعت 18:30 تا 20:30 در خيمه هنرمندان برگزار مي شود.
دومين دوره سوگواره خيمه ها و نجواها با برگزاري ويژه برنامه هاي مختلف هنري شامل اجراي تئاتر و کنسرت ديني، شب شعر، عزاداري ملل اسلامي، سوگ چامه ها و ... از 13 آبان ماه (مقارن با 21 محرم) تا 21 آذرماه در برج ميلاد تهران برگزار مي شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات