تبلیغات

وزير ارتباطات کمپين تبليغاتي «شاهزاده روم» را افتتاح کرد

وزير ارتباطات کمپين تبليغاتي «شاهزاده روم» را افتتاح کرد

آخرين نيوز/ مراسم افتتاحيه اکران عمومي انيميشن سينماي «شاهزاده روم» شب گذشته 12 آبان ماه با حضور دکتر محمود واعظي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، حبيب ايل بيگي معاون سازمان سينمايي، عليرضا تابش مديرعامل بنياد سينمايي فارابي و عوامل انيميشن سينمايي «شاهزاده روم» و ديگر چهره هاي هنري رسانه اي در پرديس سينمايي آزادي برگزار شد.

در اين مراسم همچنين عليرضا حاجيان زاده مديرعامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، حبيب الله حقيقي دبيرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دکتر محمدحسين صفار هرندي عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، مرتضي شمسي رئيس مرکز پويانمايي صبا، محمد سرشار مدير شبکه کودک صداوسيما، شهريار بحراني، وحيد اميرخاني، اميد زندگاني، مهندس جعفري قائم مقام مرکز ملي فضاي مجازي، مهندس جهانگرد رئيس سازمان فناوري اطلاعات، عباس شراره مديرعامل مجله مهدي لبنان و معاون فرهنگي کشافه، علي خليل معاون هنري کشافه، محمدرضا دماوندي رئيس انجمن دوستي ايران و ارمنستان، مهندس راسخ معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، دکتر دوايي معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، مهندس خسروي معاون وزير و مديرعامل شرکت زيرساخت، مهندس مهري رئيس سازمان فضايي، مهندس صدوقي مديرعامل همراه اول، مهندس صدري مديرعامل رايتل و در ميان استقبال پرشور مخاطبان حضور داشتند.

حامد جعفري، تهيه کننده انيميشن سينمايي «شاهزاده روم» در ابتداي اين مراسم گفت: «شاهزاده روم» آخرين محصول انيميشن ايران است که با رکوردهاي خوبي در هزينه و مدت زمان ساخت که نشان دهنده توانايي سينماي انيميشن ايران مي‌باشد، توليد شده است. ما تلاش کرديم تا در توليد اين انيميشن سينمايي يک گام رو به جلو در سينماي ايران برداريم.

وي افزود: اين انيميشن بعد از توليد به روئيت مقام معظم رهبري رسيد و ايشان اين کار را مورد تفقد خود قرار دادند. اين انيميشن در سال گذشته براي نخستين بار در جشنواره فيلم فجر به اکران درآمد و 2 لوح تقدير ويژه دبير جشنواره به آن تعلق گرفت. پس از آن «شاهزاده روم» در لبنان اکران شد. ريمون عريجي، وزير فرهنگ مسيحي لبنان با تقدير از اين انيميشن، آن را نشانه حمايت فرهنگي جمهوري اسلامي ايران از کشور لبنان و فيلمي بين ادياني دانست.

اين تهيه کننده سينما ادامه داد: انيميشن «شاهزاده روم» پس از اکران موفق در کشور لبنان در کشورهاي عراق، کويت و کشورهاي ديگر به نمايش درآمد. اين انيميشن که در مدت زمان 15 ماه و با هزينه هاي برابر با 2 ميليارد تومان ساخته شده است علاوه بر جابه‌جايي رکوردهاي توليد انيميشن سينمايي توانست حتي با تعداد سينماهاي کمي که در اختيار داشت ششمين فيلم پر فروش در لبنان شود.

جعفري خاطرنشان کرد: پيش از اين توليدات انيميشن در کشور با هزينه اي بالاي 3 ميليارد تومان و در مدت زماني بالاي 3 سال بوده است. در حوزه ساخت انيميشن در دنيا پايين ترين هزينه ساخت متعلق به کشور هند است که با مبلغ 10 ميليون دلار آن را انجام داده است.

تهيه‌کننده انيميشن سينمايي «شاهزاده روم» در ادامه مراسم از آغاز کمپين تبليغاتي «دوستداران امام عصر(عج)» خبر داد و گفت: ما کمپيني براي انيميشن «شاهزاده روم» ايجاد کرديم که به کمپين دوستداران امام عصر (عج) معروف شده است. اين انيميشن درمورد مادر اما زمان (عج) است و ما هم سعي کرديم که در تبليغات هم بر اين موضوع تاکيد کنيم. اکران عمومي اين انيميشن از فردا در 36 سالن شهرستان ها و 23 سالن در تهران آغاز مي‌شود.

وي در پايان تاکيد کرد: علاقمندان به «شاهزاده روم» مي‌توانند با اشتراک گذاري تصاوير خود با تبليغات فيلم در اينستاگرام با هشتک هاي #313، #سيصدوسيزده #شاهزاده_روم و #princessofrome به اين کمپين تبليغاتي بپيوندند.

در ادامه اين برنامه محمود واعظي، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات براي سخنراني به روي صحنه آمد و گفت: ما در گذشته همواره شاهد ساخت انيميشن‌هاي کوتاه در ايران بوديم اما در اين اثر مي‌بينيم که يک قصه معني دار، جهت دار و هدف دار تبديل به يک اثر سينمايي شده و مورد استقبال قرار گرفته است که جاي تقدير و تشکر دارد.

وي افزود: از تيم سازنده اين انيميشن که 15 ماه بر روي ساخت اين اثر کار کردند تشکر مي کنم. اميدوار هستم که اين کار زمينه اي براي توليد آثار بسيار خوبي در اين سبک و در تعداد بيشتر شود.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ادامه داد: در دنياي امروز شاهد هستيم که تکنولوژي در خدمت تمامي کارها قرار گرفته است. تکنولوژي موجب مي شود بسياري از کارهايي را که هم هزينه بالايي دارد و هم زمان بر بوده و امکانات بيشتري را لازم داشته به صورتي ساده تر انجام دهيم.

واعظي خاطرنشان کرد: در دنياي امروز بيشتر توجه مردم بر دريافت پيام ها از طريق عکس و فيلم است. اين موضوع هم هيچ ارتباطي به ايران ندارد و مي بينيم که ذائقه ها در تمامي دنيا تغيير کرده است. لذا اگر ما هنرمنداني را در ايران داشته باشيم که داريم که بتوانند اين تلفيق را بوجود بياورند که هنر خود را با تکنولوژي آميخته کنند قطعا ما حرف هاي زيادي را در منطقه و دنيا براي زدن خواهيم داشت.

وي در پايان تصريح کرد: ساخت اين انيميشن شروع يک کار مفيد و لازم است. اميدوارم اين کمپيني هم که امروز آغاز به کار مي کند پشتوانه بسيار خوبي براي موفقيت تيم توليد در کارشان باشد.

در ادامه اين مراسم، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از پوستر کمپين دوستداران امام عصر(عج) رونمايي کرد تا فعاليت تبليغاتي انيميشن سينمايي «شاهزاده روم» به صورت رسمي آغاز شود.

در انتها انيميشن سينمايي «شاهزاده روم» براي حاضرين در سالن 500 نفره سالن اصلي سينما آزادي اکران شد و مورد استقبال قرار گرفت و هنرمندان و مسئولين به امضاي پوستر کمپين دوستداران امام عصر(عج) پرداختند.

حجت‌الله ايوبي رئيس سازمان سينمايي نيز به دليل ترافيک سنگين، موفق به حضور در اين مراسم نشد.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات