تبلیغات

چرا فيلم «سمفوني استيضاح» اکران نمي‌شود؟

باشگاه خبرنگاران/ محمدعلي شعباني از وضعيت بلاتکليف مستند «سمفوني استيضاح» مي‌گويد.
محمدعلي شعباني، مستند‌ساز کشور در مورد مستند «سمفوني استيضاح» که در کش‌و‌قوس‌هاي پخش و اکران است، به خبرنگار حوزه سينما گروه فرهنگي باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: اين فيلم هم توقيف شده و هم توقيف نشده است. در حقيقت، هيچ فردي و يا حتي خانواده شهيد ديالمه با اين مستند مشکل ندارند اما اين فيلم در بازي‌هاي انجمن سينماي انقلاب دفاع مقدس افتاده است.
وي در ادامه تصريح کرد: از ما خواستند دو سه جمله اين مستند را از فيلم خارج کنيم، ما نيز قبول کرديم، اما باز هم اين مستند با مشکلاتي روبرو شد.

شعباني اصلي‌ترين مشکل اين بخش را اين طور بازگو کرد و گفت: ما فيلم‌سازان مستند، بر اين باوريم که اگر اين سينما، خنثي باشد و حرف‌هاي اصلي در يک ماجرا را بازگو نکند، اين حوزه رسالت اصلي خود را انجام نداده است. خوشبختانه در دوره انقلاب، زمينه براي بيان اين واقعيت‌ها، فراهم شده است.
کارگردان «ملي‌ بدون کارت» در مورد محتواي «سمفوني استيضاح» گفت: اين اولين بار است که به طور تحليلي در مورد زندگي يک شهيد، مستندي ساخته مي‌شود و به زندگي خصوصي او پرداخته شده است.
شعباني در مورد نگراني خود در سينماي مستند نيز گفت: خوشبختانه افرادي که اين مستند را ديده‌اند، با آن ارتباط خوبي برقرار کرده‌اند. در حقيقت من آدمي جنجالي نيستم و به حاشيه‌ها فکر نمي‌کنم، اما بايد به مشکلات اين حوزه سينما، توجه کرد.
شعباني در انتهاي صحبت‌هاي خود گفت: اگر ما قصه‌هاي انقلاب که دو يا سه دهه از گذشته است را بازگو نکنيم، جريان مخالف انقلاب، اين قصه‌ها را خيلي سمي‌تر و خطرناک‌تر مي‌گويند و اين موضوع براي ما اهميت دارد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات