تبلیغات

5 بازيگر زن مشهوري که به قتل رسيدند

برترين ها/ در تاريخ هاليوود بازيگران زن زيادي بوده اند که بر اثر زياده روي در مصرف انواع قرص هاي آرامبخش جان خودشان را از دست دادند و يا حتي با خودکشي به زندگي خودشان پايان دادند.

اما در کنار اين موارد، بازيگران زني هم بوده اند که نه به مرگ طبيعي يا خودخواسته، بلکه توسط فرد ديگري به قتل رسيده اند. اينبار در 5 برتر به سراغ معرفي « 5 بازيگر زن مشهوري که به قتل رسيدند » رفته ايم.

5- دوروتي استراتن (Dorothy Stratten ) :
استراتن زماني که در دهه ي 80 ميلادي تصميم به بازيگري گرفت، موفق شد خيلي زود پله هاي ترقي را طي نمايد اما وقوع يک حادثه اجازه نداد تا روند موفقيت هايش تداوم پيدا کند.

استارتن که سابقا با مردي به نام اسنايدر زندگي مي کرد، پس از قرار گرفتن در مسير بازيگري رابطه اي ديگر را آغاز کرده بود و زماني که براي جدايي قانوني نزد همسرش رفت فاجعه اي رخ داد.

پس از اينکه يکي از نزديکان اسنايدر متوجه عدم پاسخگويي وي به تماس هايش مي شود، به زور به منزل و اتاقش وارد مي شود و با جسد دوروتي و خودِ اسنايدر مواجه مي شود.

پليس بعدها اعلام کرد که اسنايدر ابتدا همسرش را به قتل رسانده، مورد آزار و اذيت قرار داده و سپس با شليک گلوله اي به زندگي خودش نيز پايان داده است.

4 - ربکا شيفير (Rebecca Schaeffer ) :
بازيگر مشهور سريال « خواهرم سم » که قرار بود در فيلم « پدرخوانده 3 » نيز ايفاي نقش کند، يکي از ديگر از بازيگران زني است که به قتل رسيده است.

قاتل او فردي به نام رابرت جان باردو بود که علاقه ديوانه واري به او داشت و بارها سعي کرده بود وي را ملاقات نمايد اما موفق به انجام اينکار نمي شد.

باردو پس از گذشت چند ماه، زماني که شيفير را در سريالي به عنوان معشوقه مردي ديد، بسيار عصباني شد! از اين رو به لس آنجلس رفت و با صرف هزينه هايي ، موفق به يافتن آدرس محل سکونت شيفير شد.

شيفير پس از ملاقات با او، از او درخواست کرد تا مزاحم او نشود و محل سکونتش را ترک کند اما جان اسحله را درآورده به سوي قفسه سينه شيفير شليک کرد و باعث قتل او شد.

3- لانا کلارکسون (Lana Clarkson ) : کلارکسون هرگز بازيگر مشهوري نبود و اغلب فيلمهايش در رده آثار ب هاليوود قرار مي گيرد اما داستان قتلش باعث شهرت روزافزونش شد به حدي که بعدها فيلمي درباره قاتلش با بازي آل پاچينو ساخته شد.

کلارکسون در سوم فوريه سال 2003 زماني که به عمارت مجلل فيل اسپکتور که فرد شناخته شده اي در موسيقي بود رفت، با شليک گلوله به دهان کلارکسون به زندگي او خاتمه داد.

البته اسپکتر بعدها گفت که او به کلارکسون شليک نکرده و اين خودش بوده که خودکشي کرده است، ادعايي که در دادگاه رد شد و اسپکتر به 19 سال حبس محکوم شد.

2- آدرين شلي (Adrienne Shelly ) : يکي از مستعدترين زنان شاغل در هاليوود آدرين شلي بود که آخرين فيلمش به نام « پيشخدمت » تبديل به يکي از بهترين کمدي هاي سال 2007 شد؛ اما چه فايده که کارگردان در قيد حيات نبود تا موفقيت فيلمش را شاهد باشد.

جسد آدرين شلي در يکم نوامبر سال 2006 در حمام منزلش در منطقه منهته نيويورک در حالي که به دار آويخته شده بود يافت شد.

شواهد در مرحله اول خوددکشي را دليل مرگ اين بازيگر و کارگردان اعلام نمود اما پس از پيگيري هاي همسرِ شلي، مشخص شد که پاي يک کارگر اکوادري 19 ساله در ميان است که براي دزدي به منزل آمده بود و سپس تصميم به قتل شلي و سپس صحنه سازي گرفته است. قاتل آدرين شلي در دادگاه به تحمل 25 سال زندان محکوم شد.

1- شارون تيت (Sharon Tate ) :
نامزد دريافت جايزه گلدن گلاب و همسر سابق رومن پولانسکي ، از جمله بازيگران زني است که به قتل رسيده است.

داستان مرگ تيت در سال 1969 جنجال رسانه اي فراواني ايجاد کرد و جلسات محاکمه قاتلينش يکي از عجيب و غريب ترين جلسات دادرسي در تاريخ ايالات متحده محسوب مي شود.

تيت زماني که هشت و نيم ماهه باردار بود و به همراه دوستانش در منزلش مهماني ترتيب داده بودند، توسط 4 عضو از خانواده منسن ها بطور فجيعي با 102 ضربه چاقو به قتل رسيدند.

سوزان اتکينز که يکي از چهار قاتلين آن شب تراژيک بود، بعدها گفت که تيت آخرين نفري بود که در آن شب کشته شد و پيش از مرگ براي زندگي اش التماس مي کرده است. وي همچنين عنوان کرده بود که خون تيت گرم و چسبناک بود!

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات