تبلیغات

نقش سينما در معرفي مشاهير از زبان «محمود پاک نيت»

نقش سينما در معرفي مشاهير از زبان «محمود پاک نيت»

تسنيم/ محمود پاک نيت بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون با اشاره به اهميت و نقش سينما در معرفي چهره‌هاي علمي بيان کرد: فيلم‌هاي سينمايي معمولاً مورد توجه همگان قرار مي‌گيرند و يکي از بهترين روش‌ها براي معرفي مفاخر و مشاهير ايراني هستند. به ويژه نوجوانان و جوانان را از طريق فيلم‌هاي سينمايي مي‌توان بهتر با چهره‌ها آشنا کرد؛ زيرا اين گروه سني بيشترين جمعيتي را تشکيل مي‌دهد که به سينما مي‌روند و پاي تماشاي يک فيلم مي‌نشينند.

وي درباره رابطه سينما با علم و فناوري و ميزان خدمات اين دو به يکديگر در سال‌هاي اخير افزود: متاسفانه تاکنون به اهميت موضوع علم و فناروي در سينما توجه جدي نشده و آثار زيادي را هم نمي‌توان نام برد که با اين موضوع و سوژه‌هاي مرتبط ساخته شده باشند. همچنين مقوله علم و فناوري آنقدر گسترده است که هر چقدر براي پرداختن به آن تلاش بشود، باز هم کم است.

پاک نيت برگزاري مسابقه فيلمسازي نور ابن هيثم ميان دانش آموزان را روشي عالي براي جذب اين قشر به هنر يا آشنايي آن‌ها با فعاليت هنري عنوان کرد و گفت: انتخاب دانش آموزان به عنوان مخاطبان مسابقه نور ابن هيثم تصميمي درست است که اتخاذ شده چراکه قطعاً از ميان جمعيتي که در اين مسابقه شرکت مي‌کنند مي‌توان در آينده نويسندگان، طراحان و کارگردانان خوبي را به جامعه هنري معرفي کرد. اگر ما نخواهيم بر روي اين گروه سني سرمايه گذاري کنيم، پس چه گروهي مخاطبان ما خواهند بود؟!

اين بازيگر درباره خروجي‌هاي احتمالي اين مسابقه و رقابت هنري بيان کرد: نتيجه بخش بودن چنين مسابقه‌هايي الزاماً به معناي فيلمساز شدن همه دانش آموزاني نيست که در آن شرکت مي‌کنند. بلکه حتي اگر يک دانش آموز مستعد هم بتوان در ميان آن‌ها پيدا کرد و او را به فيلمسازي تشويق و حمايت کرد، ما توانسته‌ايم مسابقه‌اي نتيجه بخش را برگزار کنيم.

وي تاکيد کرد: در همه دنيا والدين از سنين کودکي و حتي خردسالي فرزندان خود را در رشته‌هاي ورزشي ثبت نام مي‌کنند تا آن‌ها در آينده بتوانند قهرمان شوند يا دست کم فرصت قهرمان شدن برايشان فراهم شود. قهرماني در عرصه هاي ديگر هم ممکن است. مانند حوزه علم و فناوري و ابن هيثم و دانشمنداني همچون او در تاريخ کشور ما کم نبوده و نيستند و وقتي تلاش کنيم تا اين چهره ها را به دانش آموزان و مردم معرفي کنيم، براي آينده نوجوانان سرزمين مان الگوسازي کرده ايم.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات