تبلیغات

تازه اکران شده ها فروشي اميدوار کننده داشتند؟

  X  

تازه اکران شده ها فروشي اميدوار کننده داشتند؟

آريا/ از هفته گذشته پنج فيلم جديد به فهرست فيلم هاي نمايش دهنده سينماهاي تهران اضافه شد. اکران شهرستان هاي اين فيلم ها نيز به تازگي آغاز شده و از هفته آينده مي توان آمار فروش دقيق آنها را محاسبه کرد. با اين حال جدول فروش شهرستان اين هفته باني فيلم به فيلم هاي هفته قبل اختصاص دارد که اکرانشان در تهران به پايان رسيده و همچنان در شهرهاي مختلف به نمايش درمي آيند.
«مردن به وقت شهريور» همچنان در 21 شهر در حال نمايش است و مجموع فروشش به 852 ميليون تومان رسيد. اکران فيلم هاتف عليمرداني در شهرستان ها همچنان ادامه خواهد داشت و مي تواند تا پايان نمايش خود به مجموع فروشش اضافه کند.
اکران «قندون جهيزيه» نيز از هفته گذشته تاکنون در شهرهاي اردبيل، زنجان و آمل آغاز شده و مجموع فروشش با 11 سينما و پس از 81 روز 370 ميليون تومان بوده است. فيلم علي ملاقلي پور در تهران نيز به صورت کاملاً محدود و در پنج سينما در حال نمايش است و از هفته گذشته تاکنون 18 ميليون تومان فروخته.
«مزار شريف» نيز شرايطي مشابه با فيلم هاي نامبرده دارد. اين فيلم با اضافه شدن شهرهاي نيشابور، رفسنجان، گرگان و آمل تعداد سينماهاي خود را به 21 سالن رساند و مجموع فروشش نيز پس از 52 روز به 246 ميليون تومان رسيد. فيلم عبدالحسن برزيده در تهران نيز در پرديس ملت و سينماي سپيده در حال نمايش است و فروش چندان بالايي ندارد.
فيلم «محمد(ص)» در تهران با کم شدن شش سينماي ديگر با 30 سينما به اکران خود ادامه مي دهد. اين فيلم پس از 64 روز در تهران فروشش به پنج ميليارد و 608 ميليون تومان رسيد. فيلم مجيد مجيدي در شهرستان ها نيز با کم شدن چهار سالن ديگر با 85 سينما در حال اکران است و پس از 68 روز شش ميليارد تومان فروخته. مجموع فروش کل اين فيلم تاکنون 11 ميليارد و 608 ميليون تومان بوده است. با توجه به آمار روزانه خوبي که از طرف دفتر پخش فيلم مجيدي به مطبوعات اعلام مي شود به طور قطع فروش «محمد(ص)» در هفته پيش رو به مرز 12 ميليارد تومان نيز مي رسد.
«360 درجه» پنج سالن سينماي تهران خود را از دست داده و با 20 سينما تاکنون 329 ميليون تومان فروش داشته است. اين فيلم در شهرستان ها نيز با همان 14 سالن نمايش دهنده اش و پس از 24 روز 70 ميليون تومان فروخته است. مجموع فروش تهران و شهرستان فيلم سام قريبيان تاکنون به مرز 400 ميليون تومان رسيده و اميد مي رود تا پايان اکرانش اين رقم بيشتر شود.
اما وضعيت پنج فيلم تازه اکران شده سينماهاي تهران به جز «ماهي سياه کوچولو» مقداري اميدوار کننده تر بوده است.
در اين ميان «ارغوان» از ساير فيلم ها فروش بهتري داشته است. ساخته مشترک کيوان عليمحمدي و اميد بنکدار برخلاف نظر منفي برخي از منتقدان با تبليغات بالاي خود تاکنون در 21 سينما 94 ميليون تومان فروش داشته و در ميان اين پنج فيلم تازه اکران شده در رتبه اول قرار دارد.
«چهارشنبه 19 ارديبهشت» با 16 سينما 82 ميليون تومان فروخته است. اين فيلم از چند روز گذشته در 15 سينماي شهرستان ها نيز به نمايش درآمده است و از هفته آينده مي توان ميزان دقيق فروش شهرستان آن را نيز محاسبه کرد.
«عاشق ها ايستاده مي ميرند» با 12 سينما در رتبه سوم فروش فيلم هاي تازه اکران شده قرار دارد. فروش فيلم شهرام مسلخي با اين تعداد سينما رضايت بخش بوده و مي توان اميدوار بود که در روزهاي آتي افزايش نيز داشته باشد. تبليغات محيطي و تيزرهاي تلويزيوني اين فيلم همچنان در حال انجام است و بزودي اکران شهرستانش نيز آغاز خواهد شد.
«پدر آن ديگري» با 23 سينما 61 ميليون تومان فروش داشته و در هفته جاري نيز در چندين شهر ديگر به نمايش درمي آيد. فيلم يدا... صمدي در زمان نمايش سال گذشته خود در جشنواره فيلم فجر نيز با استقبال خوبي مواجه شد و بسياري از منتقدان و خبرنگاران را تا ساعات پاياني شب در سالن برج ميلاد نگه داشت.
«ماهي سياه کوچولو» با 16 سينما و با 53 ميليون تومان در رتبه آخر فيلم هاي تازه اکران شده قرار دارد. اين فيلم در روز شنبه تنها دو ميليون و 850 هزار تومان فروش داشت و با توجه به شرايط موجود احتمال دارد دو هفته آينده و مقداري زودتر از پرده سينماها پايين بيايد. ضمن اينکه قرارداد اکران «چهارشنبه خون به پا مي شود» اولين ساخته حماسه پارسا نيز اوايل ماه در شوراي صنفي نمايش به ثبت رسيد و قرار شد پس از «ماهي سياه کوچولو» و در گروه ماندانا به نمايش درآيد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات