تبلیغات

آيدا پناهنده: اميدوارم نماينده شايسته اي براي سينماي ايران باشيم

  X  

آيدا پناهنده: اميدوارم نماينده شايسته اي براي سينماي ايران باشيم

آرتنا/ «ناهيد» به عنوان تنها نماينده سينماي ايران در فستيوال انستيتو فيلم آمريکا به نمايش درمي آيد.
فيلم سينمايي «ناهيد» به کارگرداني آيدا پناهنده به عنوان تنها نماينده سينماي ايران در فستيوال انستيتو فيلم آمريکا (AFI) خواهد بود که هر ساله در فصل پاييز در هاليوود برگزار مي شود و به نمايش فيلم هاي بين المللي از فيلمسازان برجسته دنيا و کارگردانان نوظهور مي پردازد.
پناهنده با اعلام اين مطلب به باني فيلم گفت: «با توجه به مشکلاتي که براي سفر به کشور آمريکا وجود دارد فکر نمي کنم کسي از عوامل سازنده فيلم به عنوان نماينده در اين فستيوال حضور داشته باشد. با اين حال اميدوارم «ناهيد» بتواند نماينده اي شايسته از کشور ايران عزيز در اين جشنواره بدرخشد».
اهميت حضور فيلم ها در اين رويداد بين المللي از اين جهت است که آکادمي اسکار، به فيلم هاي راه يافته به اين رويداد سينمايي، توجه ويژه اي نشان مي دهد. فستيوال AFI قديمي ترين فستيوال بين المللي فيلم در لس آنجلس است که هر ساله بهترين هاي سينماي دنيا را در پايتخت سينمايي جهان، گرد هم مي آورد. اين فستيوال از سال 1971، هر ساله برگزار مي شود.
امسال انستيتو فيلم آمريکا ۱۲۷ فيلم از ۴۵ کشور جهان را در پنج بخش اصلي به نمايش درمي آورد که مهمترين و جذاب ترين بخش در اين ميان، بخش سينماي جهان اين رويداد است که فيلم سينمايي «ناهيد» به عنوان تنها نماينده سينماي ايران با بيست و هشت فيلم ديگر در اين قسمت رقابت خواهد کرد.
در بخش سينماي جهان نام ۱۰ اثر ارسال شده براي بخش اسکار بهترين فيلم خارجي زبان ديده مي‌شود: «شواليه» بهترين فيلم جشنواره لندن، «باشگاه» پابلو لارين نماينده کشور شيلي در اسکار، «ديپان» برنده نخل طلاي کن، «آغوش مار» بهترين فيلم دوهفته کارگردانان کن، «کوه‌ها از هم جدا مي‌شوند» ژيا ژانگ‌که، «قوچ‌ها» بهترين فيلم نوعي نگاه کن، «الان درست بعداً غلط» بهترين فيلم جشنواره لوکارنو، «پسر شائول» برنده جايزه بزرگ کن از برخي آثار مطرح تشکيل‌دهنده بخش مسابقه موسسه فيلم آمريکا هستند که فيلم‌هاي برگزيده جشنواره‌هاي بزرگ دنيا را دور هم آورده است.
فستيوال انستيتو فيلم آمريکا از ۵ تا ۱۲ نوامبر (۱۴ تا ۲۱ آبان) در هاليوود برگزار خواهد شد.
فيلم سينمايي «ناهيد» محصول مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي است و پخش جهاني آن را شرکت نوري پيکچرز به عهده دارد.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات