تبلیغات

نامزدهاي جوايز فيلم مستقل بريتانيا اعلام شد

ايسنا/ نامزدهاي جوايز فيلم مستقل بريتانيا در سال 2015 با پيش‌تازي فيلم «خرچنگ» اعلام شد.
فيلم تحسين‌شده «خرچنگ» ساخته «يورگن لانتيموس» که در جشنواره کن امسال موفق به کسب جايزه هيأت داوران شد، از سوي هيأت داوران جوايز فيلم مستقل بريتانيا نيز بسيار مورد توجه قرار گرفت و در هفت بخش نامزد کسب جايزه شده است.

داستان فيلم «خرچنگ» در آينده‌اي کابوس‌وار روي مي‌دهد که در آن افراد مجرد مجبورند ظرف مدت ۴۵ روز يک شريک زندگي براي خود بيابند و اگر در طول اين زمان در اين امر موفق نشوند به حيوان بدل مي‌شوند و آنها را در جنگل رها مي‌کنند.

«خرچنگ» در کنار «45 سال» ساخته «اندرو هاي»، «امي»، به کارگرداني «آسسيف کاپاديا»، «اکس‌مشينا» از «الکس گارلند» و «مکبث» به کارگرداني «جاستين کرزل» در بخش بهترين فيلم مستقل بريتانيايي در اين رويداد سينمايي نامزد کسب جايزه شده است.

ساخته «لانتيموس» علاوه بر بخش بهترين فيلم در بخش بهترين بازيگر مرد (کالين فارل)، کارگرداني (يورگن لانتيموس)، بازيگر نقش مکمل زن (اوليويا کلمن)، فيلمنامه‌نويسي (يورگن لانتيموس) و همچنين بخش تهيه‌کنندگي نامزد کسب جايزه شده‌اند.

فيلم «مکبث» و فيلم «45 سال» نيز هر کدام با شش نامزدي از ديگر پيشگامان نامزدهاي جوايز فيلم مستقل اروپا هستند اما فيلم «دختر دانمارکي» به کارگرداني «تام هوپر» و با بازي «ادي ردماين» و «ليلي البه» که پيش‌بيني مي‌شود از جمله فيلم‌هاي موفق در فصل جوايز سينمايي 2016-2015 باشد در عين ناباوري تنها در يک بخش از جوايز فيلم مستقل بريتانيا نامزد شد.

در بخش بهترين فيلم خارجي مستقل نيز «کارول»، «فورس‌ماژور»، «دخترانگي»، «اتاق» و «پسر سائول» نامزد کسب جايزه شناخته شده‌اند.

مراسم اعطاي جوايز فيلم مستقل بريتانيا روز ششم دسامبر در لندن برگزار مي‌شود.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات