تبلیغات

پسر 17 ساله‌اي که ديپلم نگرفته و هيجان گلزني به پرسپوليس

  X  

تاریخ خبر : پنج‌شنبه 1394.08.14 - 19:15

پسر 17 ساله‌اي که ديپلم نگرفته و هيجان گلزني به پرسپوليس

خبرآنلاين/ رضا شکاري پديده نوجوان ذوب آهن که به عنوان يکي از 50 استعداد فوتبال دنيا از سوي روزنامه معتبر گاردين انگليس لقب گرفته است از گلي مي گويد که به پرسپوليس زد.
رضا شکاري ستاره نوجوان 17 ساله ذوب آهن در گفت و گو با خبرگزاري خبرآنلاين ؛ از بازي خوبش در دقيق کوتاه به ميدان رفتن برابر پرسپوليس و از گلي مي گويد که به اين تيم زد. رضا در اين بازي در دقايق پاياني بود که از سوي يحيي گل محمدي به ميدان آورده شد و خيلي سريع هم اثرگذار شد. او گل دوم تيمش را در بازي حساس با پرسپوليس زد و پيروزي شاگردان گل محمدي را در بازي پر حرف و حديث ، قطعي کرد. رضا درباره اين بازي مي گويد:«خيلي خوشحالم که کادرفني به من اعتماد کردند و اجازه رفتن به زمين را بدست آوردم. قبلا در 3 يا 4 بازي براي تيمم بازي کرده بودم اما نتوانسته بودم موفق عمل کنم. اين بار اما شکر خدا توانستم پاسخ اعتماد کادرفني را بدهم.»
او درباره صحنه اي که گل زد ، مي گويد:«يک لحظه ديدم مي توانم بزنم به خط دفاع حريف و توپ را بردارم. رفتم ، توپ را قاپيدم و فرار کردم و با گلرشان تک به تک شدم ، ضربه ام هم خوب رفت و گل شد. برايم خيلي هيجان انگيز بود. گل زدن در بازي به اين سختي ، برايم خيلي اتفاق هيجان انگيزي بود. بعد هم ، همه بزرگترهاي تيم براي خوشحالي سمتم آمدند و تازه متوجه شدم چه کار مهمي انجام داده ام.»
در اصفهان بعد از بازي با شوخي مي گفتند يک بچه مدرسه اي پرسپوليس را از جام حذفي حذف کرده اما وضعيت تحصيلي يار جوان ذوب آهن به چه صورت است؟ او مي گويد:«راستش هنوز محصل هستم. ديپلمم را نگرفتم. درسم خيلي بد نيست اما اين مدت چون خيلي به اردوي تيم هاي ملي پايه دعوت شدم ، از يکسري امتحاناتم باز ماندم و تجديد شده ام. الان معلم خصوصي دارم و به صورت غيرحضوري خودم را براي امتحانات آماده مي کنم. مطمئن باشيد کنار فوتبالم ، درسم را هم ادامه مي دهم. قرار نيست که از درسم بزنم. »
رضا در ليست جديد تيم اميد نيست. اما چه اتفاقي افتاده که محمد خاکپور او را دعوت نکرده است؟ خودش مي گويد:«قرار بود باشم و حتي کارهاي ويزايم هم انجام شده بود ولي پاسپورتم مشکل داشت. هفته قبل با من تماس گرفتند و بايد مي رفتم تهران براي تعويض پاسپورتم ، چون پر شده بود و بايد عوضش مي کردم اما نتوانستم چون باشگاه تاکيد داشت در تمرينات قبل از بازي با پرسپوليس باشم. براي همين از اصفهان اقدام کردم اما پاسپورتم آماده نشد و از اين اردو باز ماندم. اميدوارم با تلاش بيشتر ، بتوانم طوري باشم که دوباره به اردو دعوت شوم و در ليست نهايي تيم اميد هم باشم. مي خواهم يکي از بازيکناني باشد که کمک مي کند تيم ملي کشورمان انشالله بعد از مدت ها به المپيک برسد.»
بازيکن کم سن و سال ذوب آهن درباره اتفاقات بعد از گلزني هم گفت:« براي اولين بار بود که برابر تيم پرسپوليس بازي مي کردم. من اين فصل در بازي هاي استقلال و پرسپوليس ليگ مان حاضر نبودم. اولين بار بود که در چنين مسابقه مهمي بازي مي کردم. راستش بايد از بزرگترهاي تيم مان تشکر کنم. از آقا مهدي رجب زاده ، از قاسم آقاي حدادي فر و باقي بچه ها که خيلي هوايم را در تمرينات دارند. در بازي و ميدان هم به همين صورت. در زمين سعي مي کنند طوري به من توپ بدهند که اعتماد به نفسم بالا برود. راستش بازي کردن در چنين تيم پر مهره اي ، براي کسي با سن و سال من ، خيلي سخت است اما وقتي حمايت هاي اين بزرگتر ها احساس کردم ، توانستم خودم را در زمين هم پيدا کنم. راستش در اين بازي هم وقتي گل زدم ، همه بچه ها بخصوص آقاي آذري و آقا يحيي خيلي خوشحال بودند و حسابي تشويقم کردند.»
رضا که رفتن به استوديوي 90 را تجربه کرده است، بعد از اين برنامه دچار طلسم منفي نشستن روبروي عاد ل نشده است؟ او مي گويد:«بابا اين حرف ها خرافات است. کدام طلسم؟ آقاي فردوسي پور لطف کردند و من را به برنامه شان دعوت کردند و اتفاقا برايم خيلي مهم بود رفتن به استوديوي 90 . باعث شد تا انگيزه ام بيشتر شود . خيلي دوست دارم که بتوانم جواب اين همه محبت و لطفي که کادرفني ، باشگاه ذوب آهن و همبازي ها و خانواده ام داشته اند را تلافي کنم و بتوانم به بالاترين سطح فوتبالي ام برسم. راستش مي دانم که مغرور نمي شوم و هر روز با انگيزه تر از روزهاي قبلم تلاش مي کنم ، چون مي دانم که از کجا به اينجا رسيده ام. زحمت هاي پدرم و شرايط زندگي مان بخوبي يادم هست و مي خواهم طوري باشم که باعث افتخارشان شوم.»

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات