تبلیغات

رکورد زنی نوروزی: جابه جایی 14 میلیون مسافر طی نه روز

وزیر راه و شهرسازی از جابه حایی 14 میلیون مسافر طی 9 روز ابتدای فرودین خبر داده است.

شهر خبر : بررسی های آماری نشان می دهد که میزان سفرهای نوروزی امسال با رشد همراه بوده است. برهمین اساس میزان جابه جایی از طریق حمل و نقل هوایی 10 درصد و از طریق حمل و نقل ریلی 5 درصد رشد داشته است. در همین حال عباس آخوندي  در جمع خبرنگاران گفت: امسال حدود ۱۳ ميليون و ۸۶۰ هزار نفر از طريق بخش‌هاي مختلف حمل و نقل عمومي جاده‌اي، ريلي، هوايي و دريايي از زمان آغاز سفرهاي نوروزي تا پايان روز ۹ فروردين جابه‌جا شدند كه سهم حمل و نقل عمومي جاده اي ۵.۵ ميليون نفر، ناوگان دريايي حدود ۵ ميليون نفر، ناوگان ريلي حدود يك ميليون و ۲۶۰ هزار نفر و ناوگان هوايي حدود ۲ ميليون و ۱۰۰ هزار نفر از جابه‌جايي مسافران نوروزي بود كه در بخش حمل و نقل هوايي حدود ۱۰ درصد و در بخش ريلي نيز حدود ۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزايش جابه‌جايي مسافران را شاهد هستيم. البته آمار دقيق تردد مسافران بعد از اتمام سفرهاي نوروزي اعلام مي‌شود.
وي در ادامه با بيان اينكه در ايام نوروز امسال ترافيك جاده‌ها نسبت به سال‌هاي گذشته روانتر بود، افزود: در محور خروجي تهران به سمت چالوس، فيروزكوه و هراز با اقداماتي كه انجام شد از توقف‌هاي طولاني كه در سال‌هاي گذشته وجود داشت جلوگيري شد و شاهد ترافيك روانتري بوديم به طوريكه در محور فيروزكوه به سمت قائم شهر به غير از ۱۰ كيلومتر تمام محور چهار بانده شد؛ در محور هراز نيز با اقداماتي ترافيك روانتري را شاهد بوديم. در محور ورودي به چالوس علاوه بر اينكه قطعه ۴ آزادراه تهران- شمال بهره برداري شد نيز با ايجاد پل و تونل قبل از وروردي چالوس، ترافيك اين محور نسبت به سال‌هاي گذشته روانتر بود و از تراكم و توقف‌هاي طولاني كه در سال‌هاي گذشته در اين محورها به وجود مي‌آمد تا حدي جلوگيري شد.
آخوندي ادادمه داد: در محور رشت - قزوين نيز كنار گذر منجيل قبل از آغاز سفرهاي نوروزي زير بار ترافيك رفت كه با اين اقدام ترافيك سنگين سال‌هاي گذشته در اين محور روانتر شد.
وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه علي‌رغم بارش باران در ۱۱ استان و بارش برف در ۲۱ استان كشور در مجموع نسبت به سال‌هاي گذشته ترافيك روانتري را شاهد بوديم گفت: بر اساس آمارهاي پليس راه تاكنون تصادفات جاده هاي كشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته كاهش داشته است البته آمار رسمي ميزان تصادفات بعد از اتمام سفرهاي نوروزي توسط پليس راه و پزشكي قانوني اعلام عمومي خواهد شد اما در مجموع با وجود تغييرات جوي خوشبختانه ترافيك در جاده ها روانتر بود كه اين موضوع نتيجه هماهنگي‌هاي بسيار گسترده پليس راهنمايي و رانندگي، هلال احمر و امداد و نجات است.
وي درباره رفع محدوديت محورهاي شمالي كشور در ايام پيك بازگشت مسافران نوروزي گفت: اين محورها به فاصله كوتاهي بعد از اتمام تعطيلات نوروز و سفرهاي نوروزي رفع محدوديت مي‌شود.
آخوندي در بخش ديگري از اظهاراتش گفت: به منظور تسهيل عبور و مرور و روانتر شدن ترافيك چهار بانده كردن محور هراز از امام زاده هاشم تا آمل در دستور كار قرار دارد كه بر اساس برنامه ريزي انجام شده طي ۱۸ ماه و تا نيمه اول سال ۹۵ به بهره برداري مي‌رسد.
وزير راه و شهرسازي ضمن توصيه به رانندگان گفت: در جاده دماوند به سمت فيروز كوه سرعت هاي غيرمجاز ۱۵۰ كيلومتر و ۱۴۰ كيلومتر ثبت شده كه از رفتارهاي پرخطر است و اين رانندگان هم جان خود و هم جان سرنشينان خودرو را به خطر مي‌اندازند كه از آنها درخواست مي‌كنم سرعت مطمئنه را رعايت كنند.
بر اساس اين گزارش وزير راه و شهرسازي در جريان بازديد از محور هراز به همراه عزيز حسن نيا معاون راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و فريبرز واحدي مديركل راه و شهرسازي استان تهران با حضور در راهدارخانه مبارك آباد از نزديك در جريان نحوه امدادرساني راهداران قرار گرفت.
دكتر آخوندي همچنين با حضور در پليس راه دماوند از مركز كنترل ترافيك اين پاسگاه بازديد كرد. در جريان اين بازديد سرهنگ كرانيان رئيس پليس راه شرق تهران ضمن ارائه گزارشي از وضعيت محور دماوند به فيروزكوه گفت: در مجموع شاهد كاهش تصادفات در اين محور بوديم به طوريكه در ايام سفرهاي نوروزي در سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته تخلفات مربوط به سرعت غيرمجاز در محور دماوند به فيروز كوه حدود ۲ درصد كاهش يافته است.
وزير راه و شهرسازي در بخش كنترل ترافيك پليس راه دماوند در جريان تخلفات سنگين رانندگي نيز قرار گرفت به طوريكه بر اساس گزارش رئيس پليس راه شرق تهران در مدت سفرهاي نوروزي تخلفات سرعت‌هاي غيرمجاز ۱۵۲ كيلومتر خودروي ۲۰۶، ۱۵۱ كيلومتر خودروي كيا، ۱۴۲ كيلومتر خودروي پرايد و ساير سرعت‌هاي غيرمجاز در محور دماوند مشاهده مي‌شد كه وزيرراه و شهرسازي از اين سرعت‌هاي غير مجاز ابراز تاسف كرد.
لازم به ذكر است آخوندي از سايت زمين و ساختمان آويشن در منطقه گيلاوند بازديد كرد. صندوق آويشن به عنوان بزرگترين صندوق زمين و ساختمان اولين صندوقي است كه عرضه اوليه واحدهاي سرمايه گذاري آن و سپس معاملات ثانويه اوراق صندوق در تالار معاملات بورس انجام مي‌شود.

111/111

منبع: خبرآنلاین

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات