تبلیغات

شناسایی پلاکهای مخدوش در محدوده زوج و فرد

رییس پلیس راهورتهران بزرگ گفت: ثبت تخلف ورود خودروهای غیرمجاز به محدوده زوج و فرد به وسیله دوربین های هوشمند که قابلیت شناسایی پلاکهای مخدوش را دارد انجام می شود.

شهرخبر: سردار سید تیمور حسینی درباره کنترل مبادی ورودی به طرح زوج و فرد ، گفت: همزمان با اجرای طرح ثبت دوربینی تخلف ورود غیرمجاز به محدوده زوج و فرد ماموران مستقر در این مبادی دیگر حضور فیزیکی برای اعمال قانون ندارند ،اما گشت‌های محسوس و نامحسوس برخورد با مخدوش‌کنندگان پلاک در سطح محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد را بر عهده دارند  و با قانون شکنان برخورد می کنند .

وی با بیان اینکه برابر قانون پلیس  اجازه آن را دارد که با مخدوش کننده گان پلاک خودرو  ها برخورد کند افزود : مخدوش کردن پلاک نه تنها یک تخلف رانندگی محسوب می‌شود بلکه دارای عنوان اتهامی جعل نیز محسوب شده و مرتکبان آن علاوه بر آنکه وسیله نقلیه‌شان توقیف خواهد شد، به دادسرای ویژه راهنمایی و رانندگی نیز ارجاع داده می‌شود  و برای متخلفان از ۶ ماه تا یک سال حبس نیز در نظر گرفته می شود .

وی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح کنترل محدوده زوج و فرد به وسیله دوربین های کنترلی حدود ۱۳۰ معبر ورودی به محدوده زوج و فرد به وسیله دوربین‌های سطح تخلفات کنترل می‌شود، افزود: به ازای هر بار عبور از مقابل دوربین‌های مختلف رانندگان متخلف مبلغ ۲۰ هزار تومان جریمه خواهند شد و اینطور نیست که فردی گمان کند چون یک بار وارد محدوده زوج و فرد شده است، دیگر مجوز حضور در این محدوده را تا پایان وقت پیدا کرده است.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه امکان شناسایی رانندگانی که پلاک خود را مخدوش کرده‌اند از طریق دوربین‌ها نیز وجود دارد، گفت: دوربین‌های هوشمند ما این قابلیت را دارد که از طریق رویت تنها دو، سه رقم پلاک مخدوش شده نوع خودرو و تطبیق آن با نوع خودرو، مالک وسیله نقلیه را پیدا کنند. از این رو لازم است تمامی رانندگان از انجام چنین اقداماتی پرهیز کنند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه وضعیت در محدوده طرح ترافیک  به شکل سابق است و تمام ورودهای غیرمجاز به این محدوده به وسیله دوربین کنترل می‌شود، افزود : ساعت اجرای طرح زوج و فرد از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۹ عصر است و محدوده آن از نیز از قسمت شرق به بزرگراه امام علی (ع) از بزرگراه شمال به بزرگراه همت و از قسمت غرب به بزرگراه‌های نواب و چمران و از قسمت جنوب به بزرگراه بعثت ختم می‌شود.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات