تبلیغات

ترافیک خیابان بهشتی با طرح اتوبوس تندرو 10 برابر می شود

عضو شورای شهر تهران گفت: بنده با جرات می توان بگویم که اجرای طرح آزمایشی خط اتوبوس تندرو خیابان بهشتی- مطهری با شکست مواجه خواهد شد.

ترافیک خیابان بهشتی با طرح اتوبوس تندرو 10 برابر می شود/طرح آزمایشی قطعا شکست خواهد خوردشهرخبر: ابوالفضل قناعتی عضو شورای شهر تهران، در پاسخ به این سوال که آیا اعضای شورای شهر موافق احداث خط اتوبوس تندرو در مسیر مطهری- بهشتی هستند و یا خیر اظهار داشت: به طور کلی مردم که آزمایشگاه نیستند که شهرداری یک طرحی را اجرایی کند و سپس کارشناسی کند که آیا این طرح موفق بوده است و یا با شکست مواجه شده است.

وی در ادامه افزود: شهروندان تهرانی با اجرای یک طرح عمرانی و یا خدماتی خودشان را وفق می دهند. این که شهرداری با اجرای طرح آزمایشی خط اتوبوس تندروی خیابان بهشتی- مطهری بخواهد یک کار آزمایشگاهی انجام دهد، اعضای شورای شهر با آن به شدت مخالف هستند. چنانچه طرحی قابلیت اجرایی دارد بایستی توسط کارشناسان این حوزه ابتدا مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد و سپس به مرحله عملیاتی و اجرایی قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که اعضای کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر با اجرای آزمایشی این طرح موافق نیستند خاطرنشان کرد: همان طور که می دانید حجم ترافیک خیابان بهشتی- مطهری با توجه به کم عرض بودن خیابان و همچنین جای پارک به گونه ای است که نبایستی این طرح در این منطقه اجرایی شود.

قناعتی در ادامه تصریح داشت: بنده با جرات می توان بگویم که اجرای طرح آزمایشی خط اتوبوس تندرو خیابان بهشتی- مطهری با شکست مواجه خواهد شد و دلیل آن هم این است که حجم ترافیک به گونه ای خواهد شد که امکان تردد وسائل نقلیه شخصی به شدت کند و سخت خواهد شد.

وی گفت: این که گفته شده است که در صورت شکست طرح آزمایشی خط اتوبوس برچیده خواهد شد به هیچ عنوان امکان پذیر نیست و شهرداری هر طرحی که اجرایی کرده است تا پایان ادامه داده است. همین طور این مسیر دارای چهارراه های زیاد و چراغ های راهنمایی و رانندگی بی شماری دارد که امکان تردد اتوبوس های تندرو را می گیرد.

سخنگوی کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران اظهار داشت: به شهرداری توصیه می کنیم که از اجرای این طرح خودداری کند. چراکه هزینه ای که بابت اجرای طرح اتوبوس بی آرتی خیابان بهشتی می شود می توان در جای دیگر به نفع مردم هزینه کرد نه به ضرر آنها.

قناعتی گفت: باید مشخص شود که آیا اجرای طرح اتوبوس تندروی خیابان بهشتی با مصوبه شورای شهر خواهد بود و یا شهرداری. چنانچه این طرح نیازمند مصوبه شورای شهر باشد قطعا شورای شهر با آن مخالفت خواهد کرد.
222

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات