تبلیغات

پروژه تونلی جدیدی در دوره حاضر مدیریت شهری اجرا نمی‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به طراحی اولین دو تونل شهری در پایتخت، گفت: قرار نیست هیچ یک از این پروژه‌ها در دوره فعلی مدیریت شهری اجرا شود.

شهرخبر: مهدی چمران در حاشیه بازدید اعضای شورای شهر از پروژه تونل شهدای غزه، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره پروژه‌های آتی تونلی تهران، گفت: طراحی اولیه تونل امتداد بزرگراه شهید صیاد شیرازی حدفاصل میدان سپاه تا میدان شوش انجام شده است اما هنوز برای اجرا آماده نیست.

وی ادامه داد: ساخت ادامه بزرگراه شهید شوشتری نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد که در مسیر خود به پارک جنگلی سرخه حصار برخورد کرده که در این قطعه چاره‌ای به جز ساخت تونل برای حفظ درختان وجود ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره صرفه اقتصادی انتخاب گزینه تونلی در بخش امتداد بزرگراه شهید حکیم، تأکید کرد: نمی‌توان برای درخت قیمت گذاری کرد و قطعاً هر پروژه‌ای که با رویکرد حفاظت از محیط زیست و درختان ساخته شود مورد حمایت است چرا که درختان تأمین کننده اکسیژن شهر تهران هستند.

چمران خاطرنشان کرد: از سوی دیگر انتخاب گزینه تونل برای یک قطعه هزار متری از مسیر ادامه بزرگراه حکیم، موجب شده پیوستگی اقلیمی میان دریاچه و جنگل چیتگر حفظ شود که با توجه به کارکرد تفرجگاهی دریاچه خلیج فارس این موضوع اهمیت بسزایی دارد.

وی در پاسخ به شایعاتی که پیرامون تبدیل‌شدن آب دریاچه چیتگر به گندآب مطرح شده است، یادآور شد: با راه اندازی سیستم تصفیه این دریاچه که هم‌اکنون در دست ساخت است جریان ملایم به طور مصنوعی ایجاد می‌شود و از مضرات زیست محیطی احتمالی جلوگیری می‌کند.

به گزارش تسنیم اقبال شاکری رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران نیز پس از بازدید از پروژه در جمع خبرنگاران به ساخت و سازهای بلندمرتبه در منطقه 22 اشاره و از این سیاست شهرداری تهران انتقاد کرد.

وی ضمن تقدیر از تصمیم شهرداری تهران مبنی بر عبور تونل شهدای غزه از زیر پارک جنگی چیتگر، در عین حال، گفت: ساخت و ساز در منطقه 22 به نحوی است که ممکن است بار ترافیک شهید حکیم را به شدت افزایش دهد و این موضوع موجب نگرانی ما است چرا که احتمال تأثیرمنفی بر ترافیک بزرگراه‌های شهید همت و نیایش نیز با این حجم بارگذاری در منطقه 22 وجود داشته باشد.
مهدی چمران
222

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات