تبلیغات

رايزني اميرعبداللهيان و بوگدانف درباره تحولات سوريه ويمن

رايزني اميرعبداللهيان و بوگدانف درباره تحولات سوريه ويمن

خبرگزاري صدا و سيما/ معاون وزيرخارجه روسيه و نماينده ويژه رئيس جمهور اين کشور در امور خاورميانه و معاون عربي و آفريقاي وزير امور خارجه کشورمان امروز در تماس تلفني، درباره آخرين تحولات يمن و سوريه و نتايج نشست وين درباره سوريه گفتگو و تبادل نظر کردند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري صداوسيما ، اميرعبداللهيان، باگدانوف را در جريان گفتگوهاي اخير خود با فيصل مقداد قائم مقام وزيرخارجه سوريه قرار داد و اظهار داشت دمشق ضمن تأکيد بر ضرورت مبارزه جدي با تروريسم، از پروسه سياسي مبتني بر محوريت رأي مردم و بدور از مداخله خارجي، استقبال و حمايت مي کند.

وي اظهار داشت: سوريه انتظار دارد در هرگونه حل و فصل سياسي ضرورت التزام کشورها به خصوص همسايگان به قطعنامه هاي ضدتروريستي شوراي امنيت مورد تاکيد قرار گيرد. باگدانوف بر ضرورت حضور ايران در نشست بعدي وين در مورد سوريه تاکيد کرد و نقش کشورمان را در کمک به حل بحران سوريه اساسي برشمرد.

دوطرف با تاکيد بر نقش سازمان ملل در حل بحران سوريه، در خصوص چگونگي ادامه رايزنيها درباره نشست وين، مشورت و تبادل نظر کردند.
موضوع يمن و اهميت ازسرگيري گفتگوهاي سياسي داخلي در يمن و ضرورت آتش بس و لغو محاصره انساني اين کشور از ديگر مباحث اين گفتگوي تلفني بود.اميرعبداللهيان با تاکيد بر ضرورت توقف بي حاصل تجاوزات سعودي و امارات به يمن ، توجه به حل بحران سوريه را بدون توجه به کشتار مردم مظلوم يمن سياست متعارض غرب خواند.

وي افزود تهران از حل سياسي بحران يمن حمايت و بار ديگر تاکيد مي کند که يمن برنده نظامي نخواهد داشت.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات