تبلیغات

لندن تمام پروازها را از شرم الشيخ به مقصد انگلستان متوقف کرد

لندن تمام پروازها را از شرم الشيخ به مقصد انگلستان متوقف کرد

ايرنا/ دولت انگليس روز چهارشنبه ضمن اعلام متوقف شدن پرواز هواپيماهاي انگليسي به شرم الشيخ و بالعکس، گفت: اين 'اقدام احتياطي' به خاطر طرح احتمال سقوط هواپيماي روسي در مصر به دليل وجود يک 'شئي انفجاري' صورت مي گيرد.

به گزارش ايرنا، يک سخنگوي دولت انگليس در بيانيه اي اعلام کرد اين تصميم که همزمان با سفر عبدالفتاح السيسي رييس جمهور مصر به لندن صورت مي گيرد، به دنبال به دست آمدن اطلاعات تازه صورت گرفته شده است.
در بيانيه دفتر نخست وزيري انگليس آمده است: «درحالي که تحقيقات (در مورد حادثه) همچنان در جريان است، نمي توانيم با قاطعيت بگوييم که دليل سقوط هواپيماي روس چه بوده است. اما با روشن شدن اطلاعات بيشتري در اين رابطه، اين نگراني براي ما ايجادشده که کاملا ممکن است که هواپيما با يک عامل انفجاري ساقط شده باشد.»
اين بيانيه مي افزايد: «به همين جهت و به عنوان يک اقدام احتياطي، ما تصميم گرفته ايم که پروازهايمان که قرار بود امشب (چهارشنبه شب ) شرم الشيخ را به مقصد انگلستان ترک کنند، به تعويق بيافتند. اين امر به گروه کارشناسان هوانوردي انگلستان که به شرم الشيخ رفته اند، اجازه مي دهد تا ارزيابي هاي لازم را از تمهيدات امنيت در فرودگاه انجام داده و هرگونه اقدامات لازم را که بايد صورت گيرد، مشخص کنند. انتظار داريم که اين ارزيابي ها امشب تکميل شود.»
يک ايرباس روسي روز شنبه در منطقه صحراي سيناي مصر سقوط کرد و همه 224 سرنشين اين هواپيما کشته شدند. شاخه مصري گروه تروريستي داعش مدعي شده که اين گروه مسئول ساقط کردن اين هواپيما بوده است اما مقام هاي مصري و روسي در همان مقطع اين ادعا را رد کردند.
اما «الکساندر نرادکو» رئيس آژانس فدرال هوانوردي روسيه روز يکشنبه تائيد کرد که اين هواپيما در ارتفاع بالا «تکه تکه شده است.»
بااين حال شرکت مالک هواپيما اعلام کرده يک 'عامل خارجي' دليل سقوط اين هواپيما بوده است.
در همين حال يک مقام آگاه مصري روز چهارشنبه گفته است به نظر مي رسد سقوط هواپيماي مصري در صحراي سينا ناشي از يک انفجار بوده اما مشخص نيست که اين انفجار با منبع سوخت يا موتور هواپيما مرتبط بوده يا بمب بوده است.
گزارش شده است که تعدادي از متخصصان امور هوايي به مصر سفرکرده اند تا سطح امنيتي فرودگاه شرم الشيخ را بررسي کنند.
شرم الشيخ منطقه اي محبوب براي گردشگران خارجي است و به گزارش منابع خبري هم اکنون حدود 2هزار انگليسي در اين منطقه به سر مي برند و دو پرواز براي صبح روز پنجشنبه برنامه ريزي شده بود.
در همين حال وزارت خارجه انگليس توصيه جديدي در مورد سطح امنيت شرم الشيخ صادر نکرده است.
پيشتر نخست وزيري انگليس در بيانيه اي گفته بود که عبدالفتاح السيسي رييس جمهور مصر و ديويد کامرون نخست وزير انگليس در مورد ضرورت افزايش سطح تدابير امنيتي در فرودگاه شرم الشيخ با يکديگر گفت وگو کرده اند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات