تبلیغات

هاآرتص: «کامرون» با توقف پروازها به شرم‌الشيخ، آشکارا به «السيسي» توهين کرد

هاآرتص: «کامرون» با توقف پروازها به شرم‌الشيخ، آشکارا به «السيسي» توهين کرد

فارس/ يک روزنامه صهيونيستي اعلام کرد توقف پروازهاي انگليسي به شرم‌الشيخ و بالعکس همزمان با سفر رئيس‌جمهور مصر به لندن، توهيني آشکار و بزرگ از طرف نخست‌وزير انگليس به رئيس‌جمهور مصر است.

روزنامه صهيونيستي «هاآرتص» در گزارشي درباره توقف پروازهاي انگليس به شرم‌الشيخ مصر و بالعکس اعلام کرد «ديويد کامرون» نخست‌وزير انگليس با اين اقدام توهيني آشکار و بزرگي به «عبدالفتاح السيسي» رئيس‌جمهور مصر کرده است.

هاآرتص افزود السيسي که اکنون به انگليس سفر کرده، انتظار اين حرکت لندن را نداشت زيرا به بخش‌هاي مختلف مصر ابه ويژه بخش گردشگري آن خسارت‌هاي زيادي وارد مي‌کند.

انگليس چهارشنبه شب (ديشب) اعلام کرد هواپيماي روسي (که شنبه هفته جاري در منطقه سيناي مصر سقوط کرد) به احتمال قوي به وسيله يک بسته انفجاري که داعش در هواپيما کار گذاشته بوده، منفجر شده است و به همين دليل تمام پروازهايش به شرم‌الشيخ مصر و بالعکس را فعلا متوقف مي‌کند.

البته برخي نمايندگان پارلمان روسيه اعلام کردند انگيزه‌هاي سياسي در پشت اين تصميم انگليس است و ارتباطي با سقوط هواپيما ندارد، اين نمايندگان افزودند که انگليس در واکنش به تحرکات روسيه در سوريه اين تصميم را گرفته است.

در همين راستا روزنامه «اسرائيل هيوم» نيز نوشت اگر ثابت شود که گروهک داعش در پشت سقوط هواپيماي روسي بوده اين موضوع براي مصر پيامدهاي بسياري خواهد داشت و در صورت اثبات اين فرضيه، خطرناکترين فاجعه پس از انفجار 11 سپتامبر خواهد بود.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات