تبلیغات

وزير خارجه انگليس: احتمال دارد که داعش هواپيماي روسي را ساقط کرده باشد

وزير خارجه انگليس: احتمال دارد که داعش هواپيماي روسي را ساقط کرده باشد

فارس/ وزير خارجه انگليس در گفت‌وگو با يک رسانه انگليسي گفت اين احتمال نيز وجود دارد که داعش هواپيماي روسي را در سينا ساقط کرده باشد.

«فيليپ هاموند» وزير خارجه انگليس در گفت‌وگو با شبکه خبري اسکاي نيوز روز پنج شنبه (امروز) گفت اين احتمال وجود دارد که داعش هواپيماي روسي را در منطقه سينا ساقط کرده است.

وزير خارجه انگليس درباره توريست‌هاي انگليسي حاضر در شرم‌الشيخ گفت که برنامه خروج اين افراد از فردا (جمعه) عملياتي خواهد شد. وزير خارجهانگليس تصريح کرد مقامات مصري همکاري خوبي با انگليس داشته‌اند.

هاموند اظهار اميدواري کرد پيش از شدت گرفتن آمد و شد در ايام تعطيلات کريمس، پروازها ميان انگليس و شرم‌الشيخ به حالت عادي بازگردد.

هاموند در اين گفت‌وگوي تلويزيوني در پاسخ به سوالي درباره حضور هواپيماهاي نظامي انگليس در شرم‌الشيخ گفت که از اين موضوع اطلاعي ندارد و ادامه داد «و نيازي هم براي استفاده از آن [جنگنده] نيست اما متخصصان انگليسي آنجا هستند و نيروهاي امنيتي ما در اين منطقه حضور دارند.»

وي اظهار اميدواري کرد ديگر کشورهاي نيز مانند انگليس رويکردي محتاطانه در منطقه شرم‌الشيخ اتخاذ کنند.

هاموند شب گذشته از احتمال انفجار يک بسته داخل هواپيماي روسي و سقوط آن در صحراي سينا گفته و تاکيد کرده بود پروازها ميان انگليس و شرم‌الشيخ تا اطمينان از امنيت کامل، متوقف خواهد بود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات