تبلیغات

حملات هوايي آمريکا عليه داعش روزانه 8 ميليون دلار هزينه دارد

حملات هوايي آمريکا عليه داعش روزانه 8 ميليون دلار هزينه دارد

ايسنا/ وزارت امورخارجه آمريکا اعلام کرد هزينه حملات هوايي آمريکا در خاورميانه روزانه بالغ بر هشت ميليون دلار است که اين رقم دو تا چهار بار بيشتر از هزينه حملات هوايي روسيه در سوريه تخمين زده مي‌شود.

به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، آن پترسون، مشاور وزير امور خارجه آمريکا در خاورنزديک در نشست گفت و شنود در کنگره آمريکا گفت: حملات هوايي در اين منطقه روزانه تا هشت ميليون دلار براي آمريکا هزينه دارد.

وي خاطر نشان کرد که اين رقم شامل عراق و تمامي کمپين هوايي آمريکا در خاور ميانه است.

با اين حال ويکتوريا نولاند، مشاور وزير امور خارجه آمريکا در امور اروپا و اوراسيا نيز گفت که هزينه عمليات روسيه در سوريه بين دو تا چهار ميليون (دلار) در روز و يا اندکي بيش از آن تخمين زده مي شود.

آمريکا از ماه اوت سال 2014 ميلادي به اراضي تحت کنترل داعش در عراق ضرباتي وارد کرده و از ماه سپتامبر همان سال حملات هوايي را به مواضع اين گروه در سوريه با کمک تعدادي از شرکاي غربي وعربي خود آغاز کرده است.

روسيه از 30 سپتامبر سال جاري حملات هوايي دقيق به مواضع داعش در سوريه را آغاز کرده است. به گزارش وزارت دفاع روسيه، هواپيماهاي روسي از آن زمان ده ها هدف از تاسيسات زيرساختي از جمله مراکز فرماندهي و انبارهاي مهمات متعلق به تروريست ها را منهدم کرده اند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات