تبلیغات

احتمال درخواست عراق از مسکو براي بمباران مواضع تروريست ها

احتمال درخواست عراق از مسکو براي بمباران مواضع تروريست ها

ايرنا/ سفير روسيه در بغداد از احتمال ارائه درخواست عراق براي اجراي عمليات بمباران مواضع تروريست ها در اين کشور توسط جنگنده- بمب افکن هاي روسي، مشابه حملات ضد تروريستي در سوريه خبر داد.

به گزارش ايرنا، «ايليا مورگونوف» سفير روسيه در بغداد در مصاحبه با خبرگزاري «اينترفکس» روسيه با اعلام اين خبر، اظهار کرد: اکنون، هم تصميم گيران در پارلمان و هم دولت عراق ارائه چنين درخواستي را بعيد نمي دانند.
وي از اظهار نظر درباره قطعيت اين موضوع يا زمان احتمالي ارائه اين درخواست، خودداري کرد.
«حيدر العبادي» نخست وزير عراق 15 مهرماه و در حالي که يک هفته از آغاز همکاري نظامي روسيه و سوريه در بمباران مواضع داعش در اين کشور گذشته بود، در مصاحبه با شبکه تلويزيوني «فرانس 24» گفت که بغداد مايل به همکاري مشابه ضد تروريستي با مسکو است.
مقامات روسيه پس از ابراز تمايل نخست وزير عراق، اعلام کردند که در صورت تقاضاي رسمي دولت اين کشور، موضوع بررسي خواهد شد و امکان آغاز چنين عملياتي وجود دارد.
آمريکا، انگليس، فرانسه، آلمان، ترکيه، قطر و عربستان پنج سال پيش با هدف سرنگوني حکومت «بشار اسد» برنامه جذب و اعزام تروريست هاي افراطي از سراسر جهان به سوريه و همچنين سازماندهي و تقويت گروه هاي تروريستي از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز کردند و بر اساس گزارش ها، شهرونداني از 100 کشور در صفوف تروريست ها در عراق و سوريه مي جنگند.
داعش هم اکنون بخش هاي گسترده اي از خاک عراق و سوريه را که مساحت آن با کشور بريتانيا برابري مي کند، در اختيار گرفته است.
روسيه در چارچوب قراردادهاي همکاري نظامي خود با سوريه، حدود 50 فروند جنگنده سوخو، چندين بالگرد جنگي ميل 24 و مجموعه اي از رزمناوها، يک ناو تجسسي و همچنين پهپادها را در خاک اين کشور براي مبارزه عليه تروريست ها به کار گرفته و در 35 روز گذشته بيش از دو هزار هدف تروريستي را نابود و اعلام کرده که اين حملات همچنان تداوم خواهد يافت.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات