تبلیغات

محاصره حلب شکسته شد

تازه ترين تحولات سوريه؛ محاصره "حلب" شکسته شد/ ارسال سامانه دفاع موشکي روسي به دمشق

آخرين خبر/ تلوزيون دولت سوريه اعلام کرده است ارتش اين کشور توانسته جاده منتهي به بخش هاي شمالي اين کشور را از داعش بازپس بگيرد. براساس اين گزارش، کنترل کامل جاده حلب و حماه بدست ارتش افتاده است و شهروندان سوريه مي توانند از آن عبور کنند.
اين جاده تنها جاده اي است که به سمت مناطق تحت کنترل دولت سوريه در حلب منتهي شود. ارتش سوريه پس از حدود دو هفته درگيري شديد با تروريست هاي گروه تکفيري داعش توانست امنيت را به جاده خناصر به اثريا بازگرداند. اين جاده تنها راه ارتباطي شهر حلب به مناطق مرکزي سوريه است.

شهر حلب، دومين شهر بزرگ سوريه و پايتخت تجاري اين کشور که از سال 2012 به جبهه درگيري ميان تروريست ها و ارتش سوريه تبديل شده است. شهرها و مناطقي که در جنوب استان حلب در حال آزادسازي هستند از 3 سال گذشته عمدتا در دست تروريست ها و شورشيان مخالف اسد بوده يا در حال رد و بدل شدن بودند. دولت ترکيه بيشترين تلاش را براي بازپس گيري اين شهر توسط ارتش داشته است.

حضور ارتش سوريه در اين مناطق براي اولين بار در طول 3 سال درگيري است.
در حال حاضر اين شهر در ميان چندين گروه مخالف تقسيم شده و ارتش سوريه به کمک متحدانش قصد دارد تا به طور کامل اين شهر را آزاد کند. آزادسازي اين شهر مهم مي تواند موازنه قدرت را به صورت گسترده اي به نفع حکومت سوريه تغيير دهد و تروريست ها را تا مرز ترکيه عقب براند.
ورود روسيه به عرصه جنگ داخلي سوريه و کمک به پيشبرد اهداف ارتش سوريه در مبارزه با گروه هاي تروريستي در دو هفته اخير، توانسته معادلات جديدي را رقم بزند. در اين ميان، حملات هوايي جنگنده هاي روسيه در اطراف شهر حلب و به طوري کلي استان حلب، مسير را براي پيشرويي نيروهاي ارتش سوريه در کنار حزب الله باز کرده است.

روسيه سامانه موشکي به سوريه ارسال کرد
در همين حال ارتش روسيه هم از ارسال محموله موشکي به سوريه خبر داد. ويکتور بوندارو فرمانده نيروهاي هوافضاي روسيه گفت: ما تمامي تهديدهاي ممکن را مدنظر قرار مي‌دهيم و نه تنها جنگنده‌ها، هواپيماهاي تهاجمي، بمب افکن و هليکوپتر به سوريه مي‌بريم بلکه سيستم دفاع موشکي را نيز به اين کشور منتقل مي‌کنيم تا مانع هرگونه اتفاقي شويم.
وي افزود: براي مثال ربوده شدن هواپيما در يک کشور همسايه با سوريه يا آتش گشودن به روي يک هواپيما مي‌تواند براي ما يک گزينه محسوب شود و لازم است که خود را براي اينگونه مسائل آماده کنيم.
بر اساس اين گزارش، ارتش سوريه در جريان عملياتي در حومه دمشق، ضمن پيشروي در اتوبان حرستا موفق شد کنترل کامل تپه «الحرس» را در دست بگيرد. در جريان اين عمليات ده ها فرد مسلح به هلاکت رسيده و شماري ديگر به شدت مجروح شدند.
از سوي ديگر، منطقه «الطعانه» واقع در نزديکي شهرک صنعتي در شرق حلب به کنترل کامل ارتش سوريه درآمد.ارتش سوريه پس از درگيريهاي شديد با تروريست هاي تکفيري در شرق حلب موفق به سيطره کامل بر اين منطقه شدند.
اين در حالي است که توپخانه هاي ارتش سوريه مواضع و مراکز وابسته به تروريست هاي تکفيري در استان هاي حمص و درعا را به شدت گلوله باران کردند.
در همين حال تروريست هاي تکفيري تلاش کردند تا به مناطقي در استان لاذقيه نفوذ کنند که تلاش هاي آن ها از سوي ارتش سوريه ناکام ماند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات