تبلیغات

مسکو: دمشق موافقت کرده با مخالفان تحت نظارت سازمان ملل مذاکره کند

مسکو: دمشق موافقت کرده با مخالفان تحت نظارت سازمان ملل مذاکره کند

فارس/ وزارت خارجه روسيه اعلام کرد که دولت سوريه موافقت خود را براي مذاکره با مخالفان را به شرط نطارت سازمان ملل اعلا کرده است.

به گزارش اينترفکس، وزارت خارجه روسيه اعلام کرد که بعد از برگزاري نشست وين تماسهاي بين روسيه با معارضان سوري افزايش چشمگيري يافته است.
مسکو همچنين تاييد کرد که دولت سوريه موافقت کرده با مخالفان سوري تحت نظارت سازمان ملل مذاکره کند.
نخستين نشست سياسي دوستان و دشمنان سوريه جمعه هفته گذشته پس از 8 ساعت مذاکرات 18 هيئت سياسي شامل 15 وزيرخارجه کشورهاي مختلف در حالي برگزار شد که به گزارش خبرگزاري ها غربي ها و نيز متحدان منطقه‌اي آن ها از جمله عربستان خواستار کنار رفتن بشار اسد رئيس جمهور سوريه بودند و در مقابل ايران و روسيه خواستار مبارزه جدي با تروريست‌ها از جمله داعش و نيز سپردن تصميم گيري درباره دولت سوريه به مردم سوريه شدند.
در پايان اين نشست جان کري و سرگئي لاوروف در يک نشست خبري از توافق کشورهاي حاضر در اين نشست بر پيگيري آتش بس، حفظ تماميت ارضي سوريه، لائيک ماندن سوريه، کمک به آوارگان و آسيب ديدگان و ماموريت به سازمان ملل براي دعوت از گروه هاي معارض و دولت سوريه براي برگزاري نشست بين اين دو و همچنين تشکيل يک دولت انتقالي ، اصلاح قانون اساسي سوريه و در نهايت برگزاري انتخابات زير نظر سازمان ملل خبر دادند و تاکيد کردند که مذاکره کنندگان 2 هفته ديگر دوباره دور هم جمع مي شوند.
با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات