تبلیغات

واشنگتن پست: اسرائيل باچالش موجوديت روبرو است

واشنگتن پست: اسرائيل باچالش موجوديت روبرو است

تسنيم/ روزنامه واشنگتن پست از چالش‌هاي پيش روي رژيم صهيونيستي در سطح داخلي و خارجي درزمان حاضر و آينده و تهديد موجوديت اين رژيم در سايه سياست‌هاي سران تل آويو پرده برداشت.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست چاپ آمريکا در مطلبي نوشت: اسرائيل از بزرگترين طرف هاي نقض کننده حقوق بشر در جهان است و اين وضعيت، مشکلي اخلاقي براي يهوديان آمريکا مطرح کرده که آيا به قبول دولتي که ديگران را از حقوق اساسي خود تا ابد محروم مي کند، ادامه دهيم؟ اين وضعيت مشکل ديگري را اما از دريچه صهيونيست ها مطرح مي کند که آيا اسرائيل عملا در مسيري حرکت کرده که موجوديتش را به طور کامل تهديد مي کند؟

به گزارش شبکه العالم، اين روزنامه سپس اين سوال را مطرح کرد که آيا تحريم دولتهايي که حقوق بشر را نقض مي کنند و مستثني کردن اسرائيل از اين امر يک برخورد دو گانه با معيارها به شمار نمي رود؟

روزنامه واشنگتن پست سپس به اين سوال خود پاسخ داد و نوشت: به طور قطع يک برخورد دوگانه به شمار مي رود. ما درخصوص بقاي اسرائيل نگراني جدي احساس مي کنيم و همين نگراني را درباره سرنوشت ساير دولت ها نداريم.

استفان لويسکي استاد امور حکومتداري در دانشگاه هاروارد و گليد ويلي استاديار رشته اقتصاد و حقوق دانشگاه شيکاگو در مصاحبه مشترک خود در روزنامه واشنگتن پست نوشتند: برعکس دولت هاي ديگر مثل کره شمالي، تاثير تحريم بر اسرائيل زياد خواهد بود. کابينه اسرائيل در سايه کمک هاي زياد آمريکا و سرمايه گذاريها و تجارت و حمايت اخلاقي و ديپلماتيک واشنگتن از آن، نتيجه رفتارهاي احمقانه اش را احساس نکرده است.

آنها افزودند: ما بر سر دوراهي دشواري قرار داريم. گسترش شهرک ها و رويکردهاي جمعيتي جديد بزودي قدرت اسرائيل براي تغيير وضعيت را در کنترل خوهد داشت. ما سالهاي طولاني از کابينه هاي اسرائيل حمايت کرديم و حتي با کابينه هايي که با ما اختلاف نظر پيدا کردند، کمک کرديم به اين اميد که امنيت اسرائيل به آن براي دفاع از منافعش در دراز مدت کمک خواهد کرد.

لويسکي و ويلي نوشتند: اين راهبرد ناکامي و شکست خود را اثبات کرده است و حاميان اسرائيل به عناصر سرسپرده آن به طور فاجعه باري تبديل شده اند. امروز ديگر امکان واقعي براي اسرائيل به منظور اتخاذ گزينه دشوار براي تضمين بقاي خود در سايه نبود فشار خارجي وجود ندارد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات