تبلیغات

رئيس ائتلاف مخالفان سوري: آماده راه حل سياسي در سوريه هستيم

رئيس ائتلاف مخالفان سوري: آماده راه حل سياسي در سوريه هستيم

ايرنا/ خالد خوجه رئيس گروه موسوم به «ائتلاف مخالفان سوريه» مدعي آمادگي اين ائتلاف براي تداوم تلاش ها جهت رسيدن به راه حل سياسي در سوريه شد.

به گزارش اسکاي نيوز از ابوظبي، خوجه در کنفراس مطبوعاتي مشترک با فيليپ هاموند وزير امور خارجه انگليس خواستار توقف حملات هوايي روسيه در سوريه و حمايت از غير نظاميان شد.

روسيه بنا به درخواست دولت سوريه، اهداف نظامي تروريستهاي داعش را بمباران مي کند.

وي افزود: ما بار ديگر آماده راه حل سياسي هستيم ولي در عين حال بايد از غير نظاميان حمايت شود.

خوجه ادعا کرد: در حالي که در حملات هوايي سوريه و روسيه شهروندان سوريه کشته مي شوند، ما نمي توانيم آنها را به حمايت از روند سياسي قانع کنيم.

روسيه بارها اذعان کرده است که در حملات هوايي مسکو، فقط تروريستهاي مسلح داعش هدف قرار مي گيرند.

از سوي ديگر هاموند گفت که با رئيس ائتلاف مخالفان سوريه، نقش ائتلاف در رسيدن به راه حل سياسي براي بحران سوريه را مورد بحث و بررسي قرار داد.

وي افزود: طي يک هفته و يا ده روز آينده نشست هاي بيشتري خواهيم داشت، ما بار ديگر خواهان تداوم روند سياسي در سوريه هستيم و در همين راستا راه هاي حمايت از اين روند به منظور تحقق آتش بس و پايان بخشيدن به درد و رنج انساني در سوريه را بررسي کرديم.

وزير خارجه انگليس بار ديگر در اظهاراتي مداخله جويانه خواستار کناره گيري بشار اسد از قدرت شد و گفت: براي ما در انگليس واضح است که اسد نمي تواند هيچ نقشي را ايفا کند.
سوريه از مارس ( اسفند) 2011 تاکنون با بحران ناشي از ورود تروريست هاي خارجي و داخلي داعش و النصره به اين کشور مواجه است که ازسوي برخي کشورهاي منطقه تجهيز مي شوند.

آمريکا به بهانه حمايت از ائتلاف مخالفان سوريه، آنها را مسلح مي کند که به اذعان واشنگتن سلاح آنان بيشتر در اختيار گروههاي تروريستي داعش و النصره قرار مي گيرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات