تبلیغات

دردسر جديد آلمان درباره ناپديد شدن پناهندگان

دردسر جديد آلمان درباره ناپديد شدن پناهندگان

باشگاه خبرنگاران/ يک روزنامه آلماني از ناپديد شدن حدود 700 پناهنده از مجموع 4 هزار پناهنده وارد شده به اين کشور خبر داد.

روزنامه "نويه اُسنابروکر سايتونگ" چاپ آلمان نوشت 700 پناهنده مراکز پذيرش پناهندگان را ترک کردند و به دلايلي که براي مقام هاي آلماني ناشناخته است، به محل اقامت خود بازنگشتند.

به نوشته السومريه نيوز، اين گونه موارد در مراکز پذيرش پناهندگان در آلمان روي مي دهد؛ اما اين بار اين تعداد به طور قابل ملاحظه اي در ايالت سکسونياي سفلي افزايش پيدا کرد و تا اين لحظه مقام هاي آلماني نمي دانند اين پناهندگان ناپديده شده که هستند و کجا رفتند.

بسياري از اين افراد مشخصات خود را ثبت نکردند در حالي که اين امر، اقدامي اوليه براي انجام تدابير پناهندگي است. "ماتياس آيشلر،" سخنگوي وزارت کشور در ايالت ساکسونياي سفلي، مي گويد که پناهندگان حق دارند آزادانه رفت وآمد کنند و محل اقامت خود را ترک کنند و اين امر سبب مي شود تا تعيين افرادي که به سمت اماکن ديگري حرکت کردند، براي مقام ها دشوار باشد.

با اين حال، اين بخش از مساله پناهندگان جنجال بزرگي در آلمان ايجاد کرد و همانطور که "يوخِن اولتمر،" کارشناس مهاجرت در دانشگاه اسنابروک، نيز هشدار داد، ناپديد شدن پناهندگان نشان مي دهد که دولت کنترل مساله پناهندگان را از دست داده است.

"توماس دمزير،" وزير کشور آلمان، نيز حدود يک ماه پيش از اين پديده گله و شکايت کرد و گفت: برخي از پناهندگان گمان مي کنند که مي توانند مشخصات خود را در هر مکاني که بخواهند ثبت کنند و مراکز پذيرش خود را ترک کنند و تاکسي سوار شوند که به نظر مي رسد پول زيادي براي پرداخت هزينه صدها کيلومتر در آلمان را دارند. وزير کشور آلماني وجود تعداد بسيار زيادي از پناهندگان که مشخصاتشان ثبت نشده است، مشکلي خطرناک توصيف کرد.

بنابر قوانين آلمان، درخواست کنندگان پناهندگي بلافاصله پس از ورود به خاک اين کشور بايد مشخصات خود را نزد مراکز ذيربط ثبت کنند؛ اما از چندين هفته قبل تاکنون هزاران پناهنده از مرزها عبور کرده‌اند و ثبت مشخصات اين افراد دشوار است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات