تبلیغات

سيسي: روابط مصر با حماس قطع نشده است

ايسنا/ رئيس جمهور مصر تاکيد کرد که روابط اين کشور با جنبش مقاومت اسلامي (حماس) قطع نشده است و نهادها و دستگاه‌هاي دولتي امنيتي دو طرف با هم ارتباط دارند.

عبد الفتاح سيسي، در گفتگو با شبکه خبري "بي‌بي‌سي" درباره روابط قاهره با جنبش حماس خاطر نشان کرد: روابط ما با اين جنبش قطع نشده است و روابط ميان نهادها و دستگاه‌هاي دو طرف همچنان برقرار است.

وي در پاسخ به سوالي درباره بسته ماندن گذرگاه رفح که شاهراه ارتباطي ساکنان غزه با جهان خارج است،‌ تصريح کرد: گذرگاه رفح هر از چند گاهي باز مي‌شود و بازگشايي دائمي آن بستگي به برقراري امنيت و آرامش دارد.

سيسي مدعي شد که گذرگاه رفح به خاطر قرار گرفتن در نزديکي منطقه حساس سينا و عدم برقراري آرامش و امنيت در اين منطقه بسته شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رساني فلسطين گذرگاه رفح که تنها کانال ارتباطي ساکنان غزه با جهان خارج از است، در بيشتر روزهاي سال بسته مي‌ماند و تنها در موارد استثنائي و اضطراري به روي مسافران فلسطيني ساکن غزه باز مي‌شود؛ به طوري که از ماه نوامبر سال 2014 تا نوامبر سال جاري 290 روز بسته بوده است و مصر از آن به عنوان ابزاري براي فشار عليه مقاومت فلسطين در غزه استفاده مي‌کند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات