تبلیغات

بزرگترين شرکت هواپيمايي اروپا پروازهاي خود بر فراز سيناي مصر را متوقف کرد

بزرگترين شرکت هواپيمايي اروپا پروازهاي خود بر فراز سيناي مصر را متوقف کرد

تسنيم/ در پي سقوط هواپيماي مسافربري روسي در منظقه سيناي مصر، شرکت هواپيمايي لوفتهانزاي مصر تمامي پروازهاي خود بر فراز اين منطقه را متوقف کرد.

شرکت هواپيمايي لوفت‌هانزا اعلام کرد که تمامي پروازهاي خود بر فراز سيناي مصر را متوقف خواهد کرد اما پروازهايي را براي بازگرداندن مسافراني که هم اکنون در شرم‌الشيخ حضور دارند سازماندهي خواهد کرد.

اين شرکت هواپيمايي آلماني تاکيد کرد که پروازهاي اين شرکت به قاهره، پايتخت مصر هيچگونه تغييري نخواهد کرد.

پيشتر نيز سخنگوي شرکت هواپيمايي ايزي جت تصريح کرد: شرکت ايزي جت در شرايط کنوني هيچ پروازي را بر در بخش هاي شمالي و مرکزي صحراي سينا انجام نمي دهد.

اين تصميم پس از آن اتخاذ شده است که يک فروند هواپيماي مسافربري ايرباس متعلق به روسيه در اين منطقه دچار سانحه شده و سقوط کرده است.

وي در ادامه افزود: بنا به توصيه وزارت حمل و نقل انگليس، شرکت‌هاي هواپيمايي انگليس از جمله ايزي جت هم اکنون هيچ پروازي را از مناطق شمالي و مرکزي صحراي سينا انجام نمي دهند.

پيش از آن شرکتهاي هواپيمايي ايزي جت و بريتيش ايرويز اعلام کرده بودند که تصميمي براي تغيير مسيرهاي پروازي خود از شهر شرم الشيخ مصر ندارند. در عين حال، شرکتهاي هواپيمايي امارات، ايرفرانس اعلام کرده اند که پروازهاي خود بر فراز اين منطقه را متوقف کرده اند.

روز شنبه، يک فروند هواپيماي مسافربري ايرباس روسيه در مسير شرم الشيخ به سن پيترزبورگ 23 دقيقه پس از برخاستن دچار سانحه شد و در صحراي سينا سقوط کرد. همه 224 مسافر و خدمه اين پرواز کشته شده‌اند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات