تبلیغات

معاون وزيردفاع روسيه: مرکز فعاليت داعش افغانستان در خاک پاکستان است

معاون وزيردفاع روسيه: مرکز فعاليت داعش افغانستان در خاک پاکستان است

تسنيم/ معاون وزير دفاع روسيه ضمن ابراز نگراني از تهديدهاي امنيتي در مرزهاي جنوبي اين کشور تاکيد کرد که روابط گروه تروريستي داعش افغانستان با ديگر گروه‌هاي تروريستي در خاک پاکستان انجام مي‌شود.

به نقل از راديو آزادي، «آنتوني انتونوف» معاون وزير دفاع روسيه در کنفرانس وزراي دفاع کشورهاي جنوب شرق آسيا تحت عنوان «آسين» که در کوالالامپور برگزار شد، اعلام کرد: وضعيت امنيتي در شمال افغانستان به ويژه در مناطق مشترک مرزي با تاجيکستان و ترکمنستان به وخامت گذاشته است.

وي افزود: وضعيت ولايت‌هاي شمالي افغانستان براي روسيه عميقا نگران کننده است.

انتونوف اظهارداشت: بررسي‌هاي روسيه نشان مي‌دهد که گروه تروريستي داعش در بيش از 20 ولايت حضور دارد و مسکو تمرکز اين گروه تروريستي در شمال اين کشور نگران است.

معاون وزير دفاع روسيه تأکيد کرد: گروه تروريستي داعش افغانستان در خاک پاکستان به جذب مردم مشغول است و از همين کشور با ديگر گروه‌هاي تروريستي ارتباط برقرار مي‌کند.

در ادامه وي اذعان داشت: با توجه به خطراتي که مرزهاي جنوبي روسيه را تهديد مي‌کند، مسکو آماده هر نوع همکاري در چارچوب روابط دوجانبه با افغانستان است.

آنتونوف خاطرنشان کرد: دستکم 25 هزار شبه نظامي به گروه تروريستي داعش پيوسته‌اند که از اين ميان بخشي هم از کشورهاي حاشيه اقيانوس آرام و روسيه جذب اين گروه تروريستي شده‌اند.

همچنين روز گذشته «الکساندر مانتيتسکي» سفير روسيه در کابل با اشاره به افزايش ناامني‌ها در افغانستان به خبرنگاران گفت که نظاميان آمريکايي و نيروهاي ناتو براي ثبات افغانستان کاري از پيش نبرده‌اند.

وي افزود: روسيه آماده است که صادقانه براي افغانستان کمک نظامي فراهم کند.

مانتيتسکي خاطرنشان کرد که درسال‌هاي 2010 تا 2012 کمک‌هاي نظامي به افغانستان شده است و در پي درخواست جديد مقامات کابل اين کمک‌ها در آينده نيز ادامه خواهد يافت.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات