تبلیغات

ترکيه: بزودي عليه داعش عملياتي انجام مي دهيم

ايرنا/ «فريدون سينيرلي اوغلو» وزير امور خارجه ترکيه در اربيل مرکز کردستان عراق، از طرح عمليات قريب الوقوع کشورش عليه گروه تروريستي تکفيري داعش سخن گفت.

به گزارش روز پنجشنبه تارنماي خبري تحليلي روزنامه «ترکيه»، سينيرلي اوغلو که براي شرکت در همايش موسسه تحقيقاتي خاورميانه (MERI) و ديدارهاي دو جانبه با مسوولان کردستان عراق به اربيل سفر کرده است، اين مطلب را در سخنراني خود در اين کنفرانس در تشريح سياستهاي کشورش در باره مبارزه با پ.ک.ک، داعش و فرايند حل مساله کرد در ترکيه عنوان کرده است.

وي گفت: در چند روز آينده اين طرحها اجرايي خواهد شد.

سينيرلي اوغلو با اشاره به اينکه حضور داعش در عراق و سوريه، تهديدي براي ترکيه نيز هست، گفت: داعش امنيت و طرز زندگي ما را تهديد مي کند. ترکيه به حمايت هاي خود از عراق و اقليم کردستان عراق در مبارزه باداعش ادامه خواهد داد.

سينيرلي اوغلو با ادعاي اينکه تلاشهاي ترکيه براي پاکسازي کامل تمامي گروههاي تروريستي ادامه دارد، ادامه داد: ما براي اينکه عراق و اقليم کردستان آن در مبارزه با تروريسم موفق شوند، با احساس مسووليت حرکت مي کنيم و اين پيام روشني براي آينده عراق و کردستان عراق است.

وزير امور خارجه در دولت موقت ترکيه با يادآوري عمليات داعش در خاک ترکيه، گفت: طرحهايي براي عمليات نظامي عليه داعش تهيه شده که در آينده نزديک اجرايي خواهد شد.

او در همين حال تصريح کرد مبارزه با داعش بدون حل بحران سوريه ممکن نيست. بحران سوريه بايد با يک راه حل دمکراتيک حل و فصل شود.

سنيرلي اوغلو در حالي از راه حل دمکراتيک در سوريه سخن مي گويد که رهبران ترکيه بر لزوم راه حل بدون بشار اسد و حمايت از گروههاي تروريستي در حال درگيري با دولت سوريه تاکيد مي ورزند.

وي روز چهارشنبه در اربيل با «مسعود بارزاني» رئيس اقليم کردستان عراق درباره تحولات منطقه و مناسبات دوجانبه گفت و گو کرد.

به گزارش تلويزيون دولتي ترکيه، در اين ديدار دو جانبه که پشت درهاي بسته انجام شد، طرفين درباره روابط دو جانبه و مسايل منطقه اي تبادل نظر کردند.

موضوع انتقال نفت شمال عراق به ترکيه براي صادرات از طريق اين کشور نيز از موارد مورد بحث وزير خارجه ترکيه با مقام هاي اقليم کردستان عراق به شمار مي رود.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات