تبلیغات

واکنش پوتين به اظهارات جنجالي مقامات انگليس درباره حادثه سقوط هواپيماي روسي

واکنش پوتين به اظهارات جنجالي مقامات انگليس درباره حادثه سقوط هواپيماي روسي

ايرنا/ «ولاديمير پوتين» رييس جمهوري روسيه در گفت وگويي تلفني با «ديويد کامرون» نخست وزير انگليس با وي در باره مبارزه با تروريسم مذاکره کرد و به وي در باره اظهارات پيرامون سانحه اخير هواپيماي روسي در مصر تذکر داد.

سران روسيه و انگليس روز پنجشنبه در اين گفت وگوي تلفني، درباره اوضاع پيرامون سانحه اخير هواپيماي روسي تبادل نظر کردند.
رييس جمهوري روسيه خاطرنشان کرد: در ارزيابي ها و نتيجه گيري ها درباره دلايل سقوط هواپيماي روسي حتماً بايد به اطلاعاتي که در جريان تحقيقات رسمي به دست مي آيد، استناد کرد.
دو طرف همچنين در باره مسايل مربوط به مبارزه مشترک با تروريسم بين المللي گفت وگو کردند.
دولت انگليس چهارشنبه (ديروز) در بيانيه اي ضمن اعلام متوقف شدن پرواز هواپيماهاي انگليسي به شرم الشيخ و بالعکس، گفت: اين «اقدام احتياطي» به خاطر طرح احتمال سقوط هواپيماي روسي در مصر به دليل وجود يک شئ انفجاري صورت مي گيرد.
در بيانيه دفتر نخست وزيري انگليس آمده است: «در حالي که تحقيقات (در مورد حادثه) همچنان در جريان است، نمي توانيم با قاطعيت بگوييم که دليل سقوط هواپيماي روس چه بوده است؛ اما با روشن شدن اطلاعات بيشتري در اين ارتباط، اين نگراني براي ما ايجاد شده که ممکن است هواپيما با يک عامل انفجاري ساقط شده باشد.»
اين بيانيه مي افزايد: «به همين جهت و به عنوان يک اقدام احتياطي، تصميم گرفته ايم پروازها که قرار بود امشب (چهارشنبه شب) شرم الشيخ را به مقصد انگلستان ترک کنند، به تعويق بيفتند. اين امر به گروه کارشناسان هوانوردي انگلستان که به شرم الشيخ رفته اند، اجازه مي دهد تا ارزيابي هاي لازم را از تمهيدات امنيت در فرودگاه انجام داده و هرگونه اقدامات لازم را که بايد صورت گيرد، مشخص کنند و انتظار داريم اين ارزيابي ها تکميل شود.»
اين ادعاي انگليس در حالي مطرح مي شود که با گذشت پنج روز از سقوط هواپيماي روسي ايرباس «اي 321» بر فراز شبه جزيره سينا در مصر و تحقيقات گسترده در اين زمينه، مقامات پزشکي قانوني روسيه اعلام کردند هيچ آثاري ناشي از مواد منفجره در اجساد قربانيان وجود ندارد.
با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات