تبلیغات

واشنگتن: بيشتر شورشيان معتدل سوري به القاعده پيوستند

واشنگتن: بيشتر شورشيان معتدل سوري به القاعده پيوستند

ايرنا/ معاون وزير خارجه آمريکا با اين ادعا که 90 درصد اهداف حملات هوايي روسيه در خاک سوريه، مواضع شورشيان به اصطلاح معتدل سوري هستند، اذعان داشت که گروه زيادي از همين به اصطلاح نيروهاي معتدل، تاکنون جذب گروه تروريستي جبهه النصره وابسته به القاعده شده اند.

«آن پترسون» معاون وزير خارجه آمريکا در امور خاور نزديک در گزارشي خطاب به کميته روابط خارجي مجلس نمايندگان آمريکا گفت: هدف اصلي روسيه، حمايت از بشار اسد و حفظ رژيم سوريه است.
اين سخنان ديروز معاون وزارت خارجه آمريکا، ناخرسندي بيشتر و واکنش انتقاد آميز قانونگذاران آمريکايي را که خواهان تلاش بيشتر واشنگتن در جهت سرنگوني دولت سوريه هستند را به همراه داشت.
در همين نشست، «اد رويس» رييس کميته روابط خارجي مجلس آمريکا با انتقاد شديد از بي رغبتي اوباما به اقدامات قاطع تر براي سرنگون ساختن دولت قانوني سوريه، گفت که بر اثر سهل انگاري هاي اوباما، روسيه اکنون رهبري براي رقم زدن آينده سوريه را به عهده گرفته است.
پترسون در نهايت به اين نکته نيز اعتراف کرد که تاکنون گروه زيادي از همين شورشياني که گردانندگان دولت آمريکا آنها را نيروهاي مخالف معتدل مي ناميدند، جذب گروه تروريستي جبهه النصره که شاخه اي از القاعده به شمار مي رود، شده اند.
با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات