تبلیغات

انگليس عامل سقوط هواپيماي روسي در سينا را انفجار دانست

انگليس عامل سقوط هواپيماي روسي در سينا را انفجار دانست

ايرنا/ به گزارش رسانه هاي روسي، دفتر نخست وزير انگليس اعلام کرد که علت سانحه هواپيماي مسافربري روسي در مصر ممکن است انفجار بمب يا مواد منفجره در داخل هواپيما باشد.

به گزارش ايرنا، رسانه هاي روسي از جمله خبرگزاري روسيا سگودنيا روز چهارشنبه به نقل از بيانيه دفتر نخست وزير انگليس نوشتند: به دنبال سانحه هواپيماي روسي ايرباس 321، تمام پروازها از شرم الشيخ مصر به مقصد انگليس به تاخير مي افتد تا سازمان هاي اطلاعاتي بتوانند سطح ايمني اين پروازها را ارزيابي کنند.
بر اساس اين گزارش در بيانيه دفتر نخست وزير انگليس آمده است: کارشناسان انگليسي بر اين باورند که مقام هاي اين کشور هيچگاه بدون دليل قانع کننده اين گونه نتيجه گيري نکرده و چنين تدابيري را اتخاذ نمي کنند.
اين ادعاي انگليس در حالي مطرح مي شود که با گذشت چهار روز از سقوط هواپيماي روسي ايرباس «اي 321» بر فراز شبه جزيره سينا در مصر و تحقيقات گسترده در اين زمينه مقام هاي پزشکي قانوني روسيه اعلام کردند هيچ آثاري ناشي از مواد منفجره در اجساد قربانيان وجود ندارد.
خبرگزاري ايتارتاس روز چهارشنبه به نقل از نماينده مرکز پزشکي قانوني روسيه اعلام کرد: بررسي اجساد انتقال يافته از مصر، در برگيرنده هيچ علائم و آثاري از وجود مواد منفجره نيست.
کارشناسان مصري و روسي نيز پس از بازرسي محل سقوط هواپيماي شرکت هوايي کوگاليم اويا (متروجت) با رد تروريستي بودن اين واقعه احتمال داده اند متلاشي شدن آن در آسمان بر اثر ايجاد اختلال آني در سيستم بسته هوا، نفوذ بيروني و تغيير ناگهاني دماي هواي داخل کابين باشد.
کارشناسان به اين امر توجه مي کنند که چرا قطعات لاشه هواپيما در گستره اي به طول هشت و عرض چهار کيلومتر پراکنده شده و حتي برخي اشيا دورتر از اين مسافت فرود آمده است.
«ديميتري پسکوف» سخنگوي کاخ کرملين مقر رئيس جمهوري روسيه نيز در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره احتمال تروريستي بودن سقوط هواپيماي روسي، گفته است: نبايد حتي يک گزينه را بعيد بدانيم اما هنوز در باره درستي يا نادرستي هر يک از فرضيه ها تا زمان دريافت نتايج تحقيقات اوليه نمي توانيم نظر بدهيم.
مسکو و قاهره به صورت مشترک ادعاهاي منتسب به تروريست ها مبني بر هدف قرار گرفته شدن هواپيما را رد و اعلام کردند تحقيقات در اين زمينه ادامه خواهد يافت و هرگونه احتمال در هر زمينه اي حتي تروريستي بودن واقعه را بررسي خواهند کرد تا به نتيجه نهايي کارشناسي برسند.
روز شنبه گذشته و پس از سقوط هواپيماي روسي، رسانه ها گزارش دادند منطقه سانحه در شمال شبه جزيره سينا در 60 کيلومتري شهر نخل از دو سال پيش شاهد فعاليت گروه هاي مسلح و تروريست ها بوده و ارتش مصر مبارزه ضد تروريستي خود را در اين منطقه گسترش داده است.
همچنين انتشار يک فيلم تاييد نشده و مبهم در شبکه هاي اجتماعي که نشان مي دهد يک هواپيماي مسافري با شليک موشک تروريست ها هدف قرار گرفته، سبب اهميت اين احتمال شده است.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات