تبلیغات

باید شورا باوری را در کشور محقق کنیم

شهرخبر: غلامرضا بصیری پور در پانزدهمین اجلاس عمومی این شورا که صبح امروز (پنج شنبه) در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت تلاشهای دانشمندان و شهدای هسته‌ای گفت: باید از سازمان میراث فرهنگی، نیروی انتظامی به ویژه پلیس راهور، شهرداریها و شوراها و تمام دست‌اندرکاران تعطیلات نوروز که سهم زیادی در خدمت رسانی داشتند، تشکر کنم.
 
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی افزود: مقام معظم رهبری امسال درباره نوروز فرمودند که این نوروز باستانی نیست و ایرانی است ملت ایران از قالب این عید کهن برای خود سرمایه‌ای ایجاد کرده است.
 
رئیس شورای عالی استانها ادامه داد: با توجه به تبیین شعار سال 94 از سوی مقام معظم رهبری به «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی» باید فضای سال 94 فضای همدلی باشد به ویژه اینکه امسال سال انتخابات و کار سیاسی است. باید کمال بهره برداری را از بیانات رهبری داشت و بداخلاقی سیاسی را کنار گذاشت.
 
بصیری پور با گرامی داشت سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی افزود: ایشان را به جنوب دعوت کردیم. در آن زمان از جمله شعارهایی که می‌گفتند «سپاهی و ارتشی دو لشگر الهی»بود. ایشان گفتند بگویید « سپاهی و ارتشی دو لشگر الهی». شهید صیاد شیرازی یکی از موثرترین نیروها و باعث وحدت سپاه و ارتش بودند.
 
وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: یکی از بزرگترین امتیازاتی که در بیانیه لوزان نصیب ملت ایران شد، به رسمیت شناخته شدن برنامه هسته‌ای ایران بود؛ این اعتراف غربی‌ها بسیار مثبت بود. کارشناسان مسائل هسته‌ای آینده خوبی را برای عزت ملت ایران متصور شدند، امیدوارم که اینچنین باشد، البته پیگیری محکم و استوار و ادامه فعالیت تیم مذاکره کننده نیز در این مسیر بسیار مهم است.
 
بصیری پور با اشاره به حمله آل سعود به یمن گفت: آثار خونریزی و جنایت در یمن را در رسانه‌ها مشاهده کردید. این اقدام را شدیدا محکوم می‌کنیم. علاوه بر این تجاوز به دو نوجوان ایرانی در جده را نیز محکوم می‌کنیم.
 
وی ادامه داد: سخنرانی‌های اخیر رهبر یمن و سیدحسن نصرالله را شنیدم. آنها به درستی آل سعود را به دنیا معرفی کردند.
 
رییس شورای عالی استان‌ها با اشاره به تعیین هفته‌ای به نام هفته شوراها، تاکید کرد: به حجت الاسلام تقوی در ستاد نماز جمعه پیشنهاد کردیم که در هفته شوراها، اعضای شورا در نماز جمعه به بیان فعالیتها و وظایف شوراها بپردازند.
 
وی از تدوین اولویت 14 گانه برای شورای عالی استانها گفت و افزود: در سال 94 تحقق باید به شوراهای فرادست خصوصا شوراهای شهرستانها رسیدگی شود، البته برای اینکه مشکلات این شوراها رفع و شورا باوری تحقق یابد، باید تلاش بیشتری کنیم.
 
دیدار اعضای شوراهای سراسر کشور با رییس جمهور در روز شوراها
 
بصیری پور با اشاره به روز ملی شوراها به عنوان یک فرصت مناسب برای معرفی نقش و جایگاه شوراها در سراسر کشور گفت: در روز نهم اردیبهشت ماه همزمان با روز ملی شوراها در تهران مراسمی با حضور رییس جمهور برگزار می شود و تعداد زیادی از اعضای شوراهای سراسر کشور در این مراسم حضور خواهند داشت.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات