تبلیغات

ایجاد مجتمع خدمات درون‌شهری برای تمرکز زدایی اصناف در پایتخت

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از ایجاد مجتمع خدمات درون شهری برای تمرکز زدایی در تهران خبر داد و گفت: تشکیل هرگونه راسته تخصصی در پایتخت باعث ایجاد مزاحمت می‌شود.

شهرخبر: رضا قدیمی با بیان اینکه "شهرداری تهران با ایجاد راسته تخصصی در تهران مخالف است"، گفت: ابن موضوع باعث تمرکز و به دنبال آن ترافیک و مزاحمت می‌شود؛ بنابراین اصناف باید در سطح شهر توزیع شوند. در این صورت کسی که نیاز به کالا یا خدمتی دارد لازم نیست حتماً به خیابان خاصی در تهران مراجعه کند و در همان محله خود نیازش را رفع می‌کند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهربا اشاره به لزوم تمرکز زدایی در اصناف تهران، اظهار کرد: در گذشته راسته‌های سنتی در بافت مشخصی از شهر که منطقه بازار کنونی است، شکل گرفته است؛ اما امروزه بازار از منطقه 21 کلی فاصله دارد و خدمات باید در هر منطقه‌ای برای شهروند مهیا باشد.

اوراقچی‌ها منتقل می‌شوند

وی با بیان اینکه "در حال حاضر بلورفروشان منتقل شده‌اند"، افزود: به زودی اوراقچی‌های محدوده شوش را که دارای راسته هستند و مزاحمت و آلایندگی شدیدی دارند به مجتمع صنفی خدماتی ثامن‌الائمه انتقال خواهیم داد.

قدیمی در پایان تاکید کرد: اولویت ما ایجاد مجتمع خدمات درون شهری است که پس از آن راسته‌های صنفی سنتی کارکرد خود را از دست خواهند داد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات