تبلیغات

تکمیل خط ۳ مترو ثابت کرد می‌توانیم حتی یک «مهره» هم وارد نکنیم

شهرخبر: هابیل درویشی مدیر عامل شرکت مترو در مراسم تجلیل از حماسه آفرینان خط ۳ مترو گفت: یکی از علل موفقیت ها و اتمام سریع خط ۳ مترو با وجود تحریم های بسیار، مدل جدیدی بود که ما در این پروژه به کار گرفتیم.

وی گفت: برای چند ماه در این پروژه عناوینی مانند پیمان کار، کارفرما، مشاور و... کنار رفت و همه وارد گود شدند. همه عزمشان را جزم کرده بودند که این پروژه تمام شود.

مدیرعامل شرکت مترو افزود: در چهار ماه انتهایی، ما اول صبح جلسه برگزار می کردیم و تا فردا باید همه موارد طرح شده در جلسه به نتیجه می رسید. این موضوع و تاکید بر انجام مصوبات جلسه باعث شد سرعت کار بسیار بالا برود.

درویشی با بیان این مطلب که مترو کار عمرانی نیست، افزود: در مترو تعدادی از صنایع در کنار هم جمع شده اند که همه آن ها نیاز به تخصص و اعتبار دارد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مدیران ارشد شهری اتمام کار تا پیش از نوروز ۹۵ را غیر ممکن می دانستند، گفت: قاعدتا مترو تا نوروز به پایان نمی رسید، اما همدلی، با هم کار کردن و هم دیگر را پذیرفتن، فضایی را ایجاد کرد که ما را یاد اوایل انقلاب و دوران جنگ و همدلی حداکثری مردم می انداخت.

مدیرعامل شرکت مترو اضافه کرد: بیش از ۱۰ هزار نفر در مترو در زیر خیابان ها کار می کنند که دیده نمی شوند و ضروری است که از تلاش آن ها تقدیر شود.

درویشی با اشاره به این مطلب که تکمیل ۳۷ کیلومتر مترو در خط ۳ با دشواری های بسیاری همراه بود، گفت: جدا از تحریم ها، بافت فرسوده و مکان های قدیمی کار ساخت و احداث تونل را با دشواری بسیاری همراه کرده بود.

وی با اشاره به دیگر ویژگی های خط ۳ مترو گفت: در این پروژه پیمانکاران با ۴۰ درصد فهرست بها کار کردند که این عینیت بخشی به اقتصاد مقاومتی بود.

درویشی افزود: در این پروژه همچنین بیش از ۹۰ درصد تجهیزات ایرانی است و با افتخار می توان گفت ما امروز این توانایی را داریم که برای ساخت و احداث مترو حتی یک مهره هم وارد نکنیم.

عظمت کار لابه لای تقدیرها گم نشود

حجت الاسلام امرودی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: کاری که در خط ۳ مترو انجام شد قطعا تا ۲۰۰ سال بعد هم می تواند باعث افتخار ما باشد؛ حماسه امروز شما سند افتخاری است که دنیا را نسبت به این دانش ایرانی ها متعجب می کند.

وی افزود: عظمت این کار بسیار ویژه بود و نباید اجازه دهیم این عظمت لابه لای تقدیرهای هر از گاهی و چند خبر معمولی گم شود.

امرودی تاکید کرد: کاری که در خط ۳ مترو انجام شد، کارآمدی دین را در اداره جامعه نشان می دهد و تاکید می کند وقتی دین در کنار مشارکت قرار گیرد، ۸ سال دفاع مقدس را مدیریت می کند.
افتتاح نیمه شمالی خط ۳ مترو تهران
222

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات