تبلیغات

شورا شفافیت مالی شهرداری را تایید نمی‌کند

عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از مصاحبه شهردار تهران گفت: متاسفانه حسابرسی شورا شفافیت مالی شهرداری را تایید نمی‌کند.

رحمت الله حافظی رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر تهرانشهرخبر: رحمت‌الله حافظی رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر با اشاره به تذکرش در صحن شورای شهر، گفت: قالیباف در گفتگو دو مطلب را اشاره کرده که مورد تایید ماست.

وی توضیح داد: مطلب اول اینکه اعضای شورا شفافیت مالی شهرداری را تایید می‌کنند و دوم اینکه شهرداری به لحاظ مالی شفاف‌ترین نهاد است.

حافظی با انتقاد از اظهارات قالیباف گفت: تاکنون گزارش حسابرسی ۱۴ شرکت در اختیار اعضای شورا قرار گرفته که ۳ کلیدواژه در آنها کاملا برجسته است؛ «عدم دسترسی به مستندات و اطلاعات کافی»، «در اختیار این موسسه قرار نگرفته است» و «ارائه نشده است» از متن گزارش حسابرس، ۲۵۲ مرتبه از این سه کلید واژه استفاده شده است.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر افزود: منظور این نیست که ۲۵۲ مورد در عملکردها وجود دارد، به عنوان مثال در حسابرسی یک شرکت شهردای، عبارت در اختیار این موسسه قرار نگرفته است، درباره ۲۱ پروژه به کار رفته است.

حافظی گفت: شهرداری تهران ۴۰ شرکت و سازمان دارد که تاکنون گزارش حسابرسی ۱۴ شرکت در اختیار اعضای شورای شهر قرار گرفته است و این تعداد گزارش عدم شفافیت تنها مربوط به ۱۴ شرکت است.

وی تاکید کرد: گزارش‌های حسابرسی بیانگر چگونگی عملکرد شهرداری در حوزه‌های اداری و مالی است و این نشان می‌دهد شفافیتی در این گزارش‌ها وجود ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: ضمن اینکه این اولین بار است که بعد از ۱۵ سال گزارشی که در اختیار اعضا قرار گرفته، مُهر محرمانه دارد و دلیل این امر را باید از کسانی پرسید که این مهُر را بر روی گزارش زدند.

حافظی افزود: وقتی اطلاعات در اختیار حسابرس قرار نمی‌گیرد، قطعا گزارش بر مبنای اطلاعات کامل نیست.

وی با انتقاد از رویه سالهای گذشته گفت: در سالهای گذشته گزارش حسابرسی طی یک روز و در جلسه‌ای سه ساعته بررسی و موارد اصلاحی به شهردار ابلاغ می‌شد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: امسال اولین سالی است که گزارش تمام شرکت‌ها به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حافظی با اشاره به اینکه بعد از اتمام حسابرسی‌ها، دو راهکار وجود خواهد داشت، گفت: گام اول مکاتبه با شهردار برای اصلاح موارد مبهم است و دیگر ارائه گزارش به حسابرسی کل کشور و رسیدگی از سوی آنها.

وی در خاتمه گفت: ما پرونده‌های بسیاری داریم که متاسفانه بسیار مسئله‌دار هستند؛ مثلا شهرداری  در سال ۹۱، ۵۰ میلیارد برای خرید صد دستگاه اتوبوس پرداخت کرده است، اما تا پایان همان سال فقط یک دستگاه اتوبوس به شهرداری تحویل شد. سال ۹۳ باز هم به همین شرکت پول پرداخت شد، دلیل این پرداخت چیست و سود آن چقدر است؟

حافظی افزود: فروش تراکم در ۱۰ سال قبل و اینکه هنوز پول آن برنگشته، از دیگر تخلفات است که اینها نشان می‌دهد شفافیت مالی وجود ندارد و متاسفانه در این میان مردم متضرر هستند.
222

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات