تبلیغات

کسب امتياز ۸۲۹۴۵ توسط پردازنده کرين 950 در تست انتوتو

کسب امتياز ۸۲۹۴۵ توسط پردازنده کرين 950 در تست انتوتو

هواوي ساعاتي قبل پردازنده‌ي قدرتمند کرين ۹۵۰ خود را معرفي کرد. اين پردازنده همانند پردازنده‌هاي کوالکام و مدياتک مشهور و پراستفاده نيست اما نتايج تست بنچمارک انتوتو آن با ثبت امتياز ۸۳ هزار نويد آينده‌اي بسيار خوب براي هواوي و اين پردازنده مي‌دهد.

زوميت/ هواوي ساعاتي قبل پردازنده‌ي قدرتمند کرين ۹۵۰ خود را معرفي کرد. اين پردازنده همانند پردازنده‌هاي کوالکام و مدياتک مشهور و پراستفاده نيست اما نتايج تست بنچمارک انتوتو آن با ثبت امتياز ۸۳ هزار نويد آينده‌اي بسيار خوب براي هواوي و اين پردازنده مي‌دهد.
هواوي امروز از پردازنده‌ي کرين ۹۵۰ خود رونمايي کرد. پردازنده‌اي که اگر طبق انتظارات عمل کرده و اتفاقاتي مانند داغ شدن بيش از حد براي آن پيش نيايد، مي‌تواند نفوذ هواوي در بازار موبايل را بيشتر از پيش کند.

اين تراشه‌ي از وجود هشت هسته‌ي پردازشي بهره مي‌برد. چهار هسته‌ي پردازشي مورد استفاده در اين تراشه‌ از نوع Cortex-A72 با فرکانس ۲.۵۳ گيگاهرتز و چهار هسته‌ي ديگر از نوع Cortex-A53 با فرکانس ۱.۸ گيگاهرتز خواهند بود. اين تراشه‌ مبتني بر ليتوگرافي ۱۶ نانومتري توسعه يافته و از معماري big.LITTLE بهره مي‌برد. همچنين يک پردازنده‌ي کمکي با عنوان i5 نيز روي اين چيپ قرار گرفته است. از جمله‌ي قابليت‌هاي ارتباطي اين تراشه بايد به پشتيباني از شبکه‌هاي LTE Cat 6 اشاره کرد. پردازنده‌ي گرافيکي مورد استفاده در اين تراشه‌ نيز از نوع Mali T880MP4 است.

يکي از بهبود‌هاي صورت گرفته در تراشه‌ي جديد هواوي، استفاده از فناوري VoLTE است که نتيجه‌ي آن بهبود کيفيت صداي رد و بدل شده است. براساس اطلاعات ارائه شده توسط هواوي، کيفيت صداي رد و بدل شده بيش از دو برابر افزايش يافته و همچنين اين موضوع در کيفيت موسيقي پخش شده از گوشي نيز تاثير گذار است.

اين پردازنده توانسته در تست بنچمارک انتوتو امتياز ۸۲۹۴۵ را کسب کند که آن را بالاتر از پردازنده‌ي تگرا ايکس ۱ قرار مي‌دهد که امتياز ۷۴۹۷۷ را به نام خود ثبت کرده است. البته گفتني است که که پردازنده‌ي اسنپدراگون ۸۲۰ امتياز ۸۳۷۷۴ را بدست آورده است که نشان مي‌دهد کرين ۹۵۰ تفاوت زيادي در زمينه‌ي عملکرد با اسنپدراگون ۸۲۰ نخواهد داشت. به علاوه در گذشته شاهد پيشي گرفتن اين پردازنده در نتايج بنچمارک از پردازنده‌ي اکسينوس ۷۴۲۰ نيز بوديم.

اما پردازنده بخشي از عملکرد گوشي هوشمند است و عوامل زيادي مانند داغ شدن نيز بر آن تاثير مي‌گذارند. اگر شايعات صحت داشته باشند هواوي ۵ آذر (۲۶ نوامبر) فبلت ميت ۸ را که مجهز به پردازنده‌ي کرين ۹۵۰ است معرفي خواهد کرد و پس از آن است که مي‌توان قضاوت بهتري در مورد عملکرد اين پردازنده‌ي جديد داشت.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات