تبلیغات

افت درآمد شرکت سگا نسبت به پيش بيني ها

شرکت سگا به تازگي با انتشار گزارش مالي خود گفته است که با وجود کاهش سطح توقعات در سال مالي ۲۰۱۵ خود، از لحاظ مالي باز هم عملکرد مثبتي نداشته و درآمدش مطابق انتظارات نبوده است.

زومجي/ شرکت سگا به تازگي با انتشار گزارش مالي خود گفته است که با وجود کاهش سطح توقعات در سال مالي ۲۰۱۵ خود، از لحاظ مالي باز هم عملکرد مثبتي نداشته و درآمدش مطابق انتظارات نبوده است.

با انتشار گزارش مالي شرکت سگا اين شرکت قديمي نتوانسته است انتظارات خود را از لحاظ درآمد برآورده کند. فروش خالص اين شرکت مبلغ ۸۲۷ ميليون پوند (حدود يک ميليارد و ۲۳۰ ميليون دلار) را نشان مي‌دهد که نمايانگر کاهش ۱.۱ درصدي نسبت به گزارش شش ماهه‌ي گذشته‌ي اين شرکت تا پايان ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) است.

در ماه سپتامبر، سگا ميزان توقعات درآمد خود را از ۱ ميليارد و ۶۰۰ ميليون دلار به ۱ ميليارد و ۲۴۸ ميليون دلار کاهش داد چرا که درآمد اين شرکت براي نيمه‌ي اول سال مالي ۲.۲ درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۴ نشان مي‌داد. در همين مدت، سود شرکت سگا نيز ۱۶ ميليون دلار کاهش يافته بود. درواقع سود شش ماهه‌ي منتهي به ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) سال ۲۰۱۴ اين شرکت ژاپني که ميزان ۲۲.۴ ميليون دلار را نشان مي‌داده، امسال با افتي شديد به ۷ ميليون ۵۶۸ هزار دلار رسيده است.

اما درآمد عملياتي اين شرکت چند مليتي روندي مثبت را نشان مي‌دهد و از ميزان ۲۱ ميليون و ۶۰۰ هزار دلار به ۴۵ ميليون و ۶۰۰ هزار دلار افزايش داشته است. سگا از اين نتايج بي‌فروغ در وضعيت کنوني اقتصاد ژاپن اظهار تاسف کرده و گفته است که يکي از دلايل اين نتايج کاهش تقاضا براي بازي‌هاي آرکيد اين شرکت است. فروش بازي‌هاي آرکيد اين شرکت در مقايسه با سال پيش ۷.۳ درصد کاهش را نشان مي‌دهد.

در همين مدت سازنده‌ي سونيک تعداد ۳.۲ ميليون بازي غير آرکيد فروخته است که بازهم کمتر از سال گذشته است. از دلايل اصلي اين موضوع هم مي‌توان به کاهش انتشار بازي‌هاي بزرگ اين شرکت در سال ۲۰۱۵ اشاره کرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات