تبلیغات

کودکان زير 5 سال، کاربران جديد تبلت و تلفن هاي هوشمند

کودکان زير 5 سال، کاربران جديد تبلت و تلفن هاي هوشمند

نتايج يک مطالعه نشان مي دهد که به کارگيري دستگاه هاي تبلت و تلفن هاي هوشمند به کودکان زير پنج سال هم تسري پيدا کرده است، به طوري که برخي از آنها حتي پيش از کسب مهارت در راه رفتن و يا سخن گفتن، در فشار دادن کليدها و ضزبه زدن به صفحه مانيتور تبحر مي يابند.

ايرنا/ نتايج يک مطالعه نشان مي دهد که به کارگيري دستگاه هاي تبلت و تلفن هاي هوشمند به کودکان زير پنج سال هم تسري پيدا کرده است، به طوري که برخي از آنها حتي پيش از کسب مهارت در راه رفتن و يا سخن گفتن، در فشار دادن کليدها و ضزبه زدن به صفحه مانيتور تبحر مي يابند.

به گزارش لس آنجلس تايمز، اين مطالعه جديد نشانگر سروکار داشتن با ابزارهاي گوشي هاي همراه توسط کودکان کم سن و سال در 'تقريبا سراسر جهان' است و تصريح مي کند که اختلاف ميان سطح دسترسي افراد کم درامد و خانواده هاي با درآمد متوسط به اين فناوري در حال از بين رفتن است.

براساس اين تحقيق که در فيلادلفياي آمريکا انجام شد و مشروح آن اخيرا در Pediatrics انتشار يافت، به واقع بسياري از کودکان کمتر از پنج سال بدون نظارت و يا کمک والدين از تبلت و يا گوشي هوشمند استفاده مي کنند.

جامعه آماري اين تحقيق، 350 خانواده کم درآمد در فيلادلفيا بودند و تقريبا تمامي کودکان شش ماهه تا چهار ساله اين خانواده ها در برهه اي از زمان و حتي پيش از تولد يکسالگي از يک گوشي همراه استفاده کرده اند.

محققان متوجه شدند که تقريبا تمامي کودکان سه و چهار ساله بدون کمک ديگران قادر به راه اندازي دستگاه هاي هوشمند هستند.

همچنين بر اساس نتايج اين مطالعه، بيشتر والدين اغلب براي اينکه بتوانند کارهاي خود را انجام دهند، کودکان را در مکان هاي عمومي آرام نگه دارند و يا حتي براي خواباندن آنها، به فرزندان خود اجازه مي دهند با تلفن همراه بازي کنند.

اين همه در حالي است که به گفته دکتر 'ديويد هيل' رييس شوراي ارتباطات و رسانه در آکادمي طب اطفال آمريکا ، معمولا به والدين توصيه مي شود که کودکان خود را تا قبل از دو سالگي از قرار گرفتن در معرض صفحه نمايش ابزارهاي ديجيتالي و حتي تلويزيون دور نگاه دارند زيرا موجب عوارضي از جمله اختلال در زبان آموزي آنها مي شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات