تبلیغات

فيسبوک کارمندانش را تشويق مي‌کند که از اندرويد استفاده کنند

فيسبوک کارمندانش را تشويق مي‌کند که از اندرويد استفاده کنند

سافت گذر/ فيسبوک از کارمندانش درخواست کرده که در هفته جاري آيفون‌هاي خود را کنار گذاشته و به مدت يک هفته از ابزاري اندرويدي استفاده کنند. هدف فيسبوک آشنا کردن کارمندانش با تجربه کاربري اپليکيشن فيسبوک روي ابزارهاي اندرويدي است که در کشورهاي در حال توسعه بسيار بيشتر از آيفون نفوذ دارند.
فيسبوک هفته قبل از کارمندانش خواست تا از اينترنت 2G استفاده کنند. اين اقدام فيسبوک براي آن بود که کارمندانش را متوجه کند که در کشورهاي در حال توسعه که دسترسي به اينترنت پرسرعت محدود است، اوضاع به چه گونه است. حال اين هفته فيسبوک از کارمندانش خواسته تا به جاي آيفون و آيپد از ابزارهاي اندرويدي استفاده کنند. در کشورهاي در حال توسعه اغلب کاربران از ابزارهاي ارزان‌قيمت اندرويدي استفاده مي‌کنند و معمولا دسترسي به iOS بسيار کمتر است. احتمالا اين سياست جديد فيسبوک است که هر هفته به روشي کارمندانش را با شرايط کاربري در کشورهاي در حال توسعه آشنا کند.

کريس کاکس، مدير محصول ارشد فيسبوک معتقد است اگر کارمندان اين کمپاني به طور موقت آيفون‌هاي خود را کنار بگذارند و از اندرويد استفاده کنند مي‌توانند با نحوه استفاده کاربران اين کشورها از اپليکيشن فيسبوک بيشتر آشنا شوند. تلفن‌هاي هوشمندي که روي اين پلتفرم هستند، تقريبا ۸۲.۲ درصد از بازار را در دست دارند، دليل اين موضوع در دسترس بودن بيشتر آن و امکان توليد تلفن‌هاي اندرويدي ارزان قيمت است.

از آنجا که پارسال ۱۸٫۷۹۶ دستگاه اندرويدي متفاوت توليد شده، ايجاد يک تجربه کاربري يکپارچه براي اين بازار تقريبا غير ممکن است، اما وقتي کارمندان فيسبوک از اندرويد استفاده مي‌کنند، حداقل طراحان اين اپ مي‌توانند بهتر تجربه کاربري از اين اپ را در کشورهاي در حال توسعه بفهمند. کاکس مي‌گويد:

ما به دنبال آن هستيم که در داخل کمپاني يک همدلي ايجاد کنيم و از کاربرانمان در کشورهاي در حال توسعه تشکر کنيم.

شايد حالا آنها بتوانند مشکلات جدي اپليکيشن فيسبوک براي اندرويد را برطرف کنند. نسخه اندرويدي فيسبوک، حجم بالايي از حافظه رم را اشغال کرده و مصرف باتري را به شدت افزايش مي‌دهد.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات