تبلیغات

امنيت/ کشف ۱۱ ايراد امنيتي براي گلکسي s6 edge سامسونگ توسط گوگل

امنيت/ کشف ۱۱ ايراد امنيتي براي گلکسي s6 edge سامسونگ توسط گوگل

ممکن است نام Project Zero سامسونگ را شنيده باشيد، پروژه‌اي که قصد دگرگوني طراحي گلکسي اس و سري‌هاي زيرمجموعه‌ي آن را داشت. اما پروژه‌اي با همان نام در گوگل نيز فعال است تا ايرادات امنيتي محصولات مختلف اندرويدي را پيدا کند. به تازگي اين تيم گوگل توانسته ۱۱ ايراد مختلف براي گلکسي اس ۶ اج را کشف کند.

زوميت/ ممکن است نام Project Zero سامسونگ را شنيده باشيد، پروژه‌اي که قصد دگرگوني طراحي گلکسي اس و سري‌هاي زيرمجموعه‌ي آن را داشت. اما پروژه‌اي با همان نام در گوگل نيز فعال است تا ايرادات امنيتي محصولات مختلف اندرويدي را پيدا کند. به تازگي اين تيم گوگل توانسته ۱۱ ايراد مختلف براي گلکسي اس ۶ اج را کشف کند.
گروه پروژه‌ي صفر گوگل وظيفه‌اي مشخص دارد و آن پيدا کردن ايرادات امنيتي گوشي‌هاي مختلف اندرويدي است. اين گروه به تازگي به مدت يک هفته فرصت بررسي گلکسي اس ۶ اج را داشتند و توانسته‌اند در اين مدت ۱۱ ايراد عمده براي امنيت اين گوشي پيدا کنند.

روش کار اين گروه بسيار واضح است. تيم پروژه صفر بر روي سه مورد کار مي‌کنند:

۱. توانايي دسترسي به تصاوير، مخاطبان و پيام‌هاي کوتاه از راه دور

۲. بدست آوردن تصاوير، مخاطبان و موقعيت جغرافيايي از طريق اپليکيشني که از جايي غير از پلي استور گوگل دانلود و نصب شده است

۳. خالي کردن اطلاعات ابزار مورد آزمايش با استفاده از روش‌هاي بيان شده در قسمت ۱ و ۲.

۱۱ ايراد کشف و به سامسونگ گزارش شده و اين شرکت تا به امروز با بروزرساني‌هاي جديد ۸ مورد از آن‌ها را برطرف کرده است. سامسونگ اعلام کرده که در هفته‌هاي آينده ساير موارد را نير برطرف خواهد کرد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات