تبلیغات

ارتش چين استفاده سربازان از ساعت هوشمند را ممنوع کرد

ارتش چين استفاده سربازان از ساعت هوشمند را ممنوع کرد

به دليل مسائل محرمانه و امنيتي، استفاده از ساعت‌هاي هوشمند که به اينترنت متصل مي‌شود ممنوع است.

باشگاه خبرنگاران/ ارتش چين به سربازان اين کشور در خصوص استفاده از ساعت‌هاي هوشمند، عينک‌هاي پيشرفته و ديگر دستگاه‌هاي پوشيدني متصل به اينترنت هشدار داد.

ارتش چين ضمن هشدار به سربازان اين کشور در خصوص استفاده از دستگاه‌هاي الکترونيکي پوشيدني اعلام کرد که اين ابزار‌ها مي‌توانند امنيت کشور را به خطر بيندازند.

پيش‌تر يکي از سربازان ارتش چين حين تلاش براي عکس ‌گرفتن از سربازان اين کشور دستگير شده بود.

روزنامه ارتش آزادي‌بخش خلق چين(پي ال اي) گزارش داد: استفاده از ساعت‌هايي که به اينترنت دسترسي دارند، اطلاعات مکان‌يابي و قابليت مکالمه تلفني بايد نقض مقررات درباره مسائل محرمانه در پادگان‌هاي ارتش تلقي شود.

اين روزنامه که نهاد رسمي سخنگوي ارتش چين است همچنين نسبت به استفاده از اسمارت فون‌ها و عينک‌هاي هوشمند پيشرفته از سوي سربازان هشدار دارد.

در اين گزارش آمده است: وقتي که افسران و سربازان اين عينک‌ها را به چشم مي‌زنند اين احتمال بسيار وجود دارد که مواضع ارتش قابل رديابي شود و اين امر امنيت عمليات‌هاي نظامي را به خطر مي‌اندازد.

اين هشدار پس از آن صادر شده که ارتش چين مطلع شد يکي از سربازان اين کشور با يک ساعت هوشمند در پادگان خود در شهر شرقي نانجينگ سعي در عکاسي از سربازان داشته است.

در اين گزارش به اين موضوع اشاره نشده که آيا اين ساعت که هديه تولد اين سرباز بوده ساعت هوشمند اپل بوده يا خير.

همچنين در مورد عينک‌هاي هوشمند نيز اشاره نشده که آيا منظور عينک هوشمند گوگل بوده است يا خير.

چين ابزار‌هاي امنيتي و تجسسي گسترده‌اي دارد و واشنگتن و پکن هر از گاهي يکديگر را به حمايت از جاسوسي سايبري متهم مي‌کنند.

وزارت امور خارجه چين مي‌گويد اين کشور قرباني حملات سايبري است و از قانون جديد ضد تروريستي که از شرکت‌هاي فناوري آمريکايي مي‌خواهد براي تجارت در چين کليد‌هاي رمز‌گذاري خود را تحويل دهند دفاع کرده است.

روزنامه چيني نوشت: اين قانون که اواخر امسال اعلام شد کاملا داخلي بوده و يکي از ملزومات دولت چين براي مبارزه با تروريسم است.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات