تبلیغات

باز کردن قفل موبايل با اسکن گوش

با توجه به محبوبيت بسيار زيادي که تلفن هاي هوشمند دارند، هيچ جاي تعجب نيست که شرکت هاي توليدکننده موبايل در صدد شکستن چهارچوب ها و به دنبال يافتن روش هاي جديد براي جلب مشتري بيشتر باشند.

باشگاه خبرنگاران/ با توجه به محبوبيت بسيار زيادي که تلفن هاي هوشمند دارند، هيچ جاي تعجب نيست که شرکت هاي توليدکننده موبايل در صدد شکستن چهارچوب ها و به دنبال يافتن روش هاي جديد براي جلب مشتري بيشتر باشند.
در همين راستا، علاوه بر کمپاني هاي بزرگ و شناخته شده، استارتاپ ها هم آستين بالا زده و خود را وارد ميدان کرده اند بلکه نامي دست و پا کنند و از اين راه سودي ببرند. يکي از ويژگي هاي سنت شکن موبايل ها، داشتن دو صفحه نمايش در يک بدنه به شمار مي رود که ال جي با پرچمدار جديد خود يعني V10 و تعبيه نمايشگر کوچک تر براي قابليت هاي جانبي، يکي از بهترين نمونه هاي اين دسته بندي را معرفي کرده است.

از مدل هاي ديگر نيز مي توان به YotaPhone 2 اشاره کرد که در قاب پشتي خود نيز نمايشگر مجهز به جوهر الکترونيک دارد. اما نمونه جالب تر توسط استارتاپ آمريکايي به نام Siam ارائه شده و با نام 7X در وب سايت کيک استارتر براي جمع آوري سرمايه هاي عمومي قرار گرفته.

موبايل Siam 7X، نخستين موبايلي است که علاوه بر دو صفحه نمايش مجزا، از فناوري زيستي اير پرينت (earprint) نيز بهره مي برد. اين فناوري چيست؟ در واقع نوعي سيستم امنيتي براي موبايل به شمار مي رود که به افراد ديگر غير از خود دارنده آن اجازه نمي دهد تماس تلفني برقرار کنند يا تماس ها را پاسخ دهند. به اين ترتيب که دوربين 8 مگاپيکسل موجود در بخش جلوي دستگاه، نقش حسگر earprint را بازي و با اسکن گوش و تشخيص فرد تاييد شده، قفل صفحه را باز مي کند. البته دوربين مذکور همچنان خاصيت عکاسي خود را حفظ کرده و براي گرفتن سلفي هم قابل استفاده خواهد بود.

از ديگر مشخصات اين محصول مي توان به صفحه نمايش 5 اينچ با رزولوشن 1280×720 در جلو و نمايشگر 4 اينچ با فناوري E-Ink در عقب که هر دو محافظ ضد خش گوريلا گلس دارند اشاره کرد. چيپست 64 بيت و هشت هسته اي مديا تک در کنار دوربين 16 مگاپيکسلي نيز از ديگر ويژگي هاي ديوايس هستند.

بايد ذکر کنيم هر دو صفحه نمايش به طور همزمان هم کار مي کنند و اين مساله دستگاه مورد بحث را به يک وسيله ي مالتي تسک حرفه اي تبديل کرده. به طور مثال، مي توانيد روي نمايشگر اي-اينک نقشه را باز و در صفحه نمايش اصلي با دوستانتان چت کنيد. نگران خش برداشتن يا آسيب ديدن پانل نمايشگر عقبي نباشيد زيرا با محافظ گوريلا گلس پوشيده شده.

انتظار مي رود اين محصول که اندرويد 5 دارد، از شبکه 4G و دو سيم کارت پشتيباني کند. ظرفيت 2100 ميلي آمپر ساعت براي دستگاهي که از دو نمايشگر برخوردار است کم به نظر مي رسد اما بد نيست يادآوري کنيم مصرف باتري نمايشگرهاي مجهز به جوهر الکترونيک، بسيار پايين است و مي توانند يک هفته بدون شارژ مورد استفاده قرار بگيرند.

استارتاپ سيام با شرکت SMS Audio همکاري دارد و به ازاي اين مشارکت، يک عدد هدفون BioSport با حسگر اندازه گيري تپش قلب را در جعبه ارائه مي دهد. ضمنا اين جعبه حاوي يک کارت ميکرو اس دي 32 گيگابايتي نيز هست.

موبايل 7X سيام در حال حاضر در سايت کيک استارتر قرار دارد و فروش آن از ماه دسامبر (اواخر پاييز) آغاز خواهد شد. قيمت محصول براي کاربران عادي 470 و براي حمايت کننده هاي مالي، 420 دلار اعلام شده است.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات