تبلیغات

همه چيز درباره قابليت Smart Bulletin در گوشي LG G4

آي تي آموزي/ همه چيز درباره قابليت Smart Bulletin در گوشي LG G4

قرار دادن صفحه‌اي اختصاصي براي جمع‌آوري تمامي اطلاعات و ويجت‌هاي کاربر گوشي‌هاي هوشمند، ويژگي جديد نيست اما وجود آن در گوشي جي ۴ ال‌جي بسيار کاربردي است که در ادامه به بررسي اين کاربردها خواهيم پرداخت.

زوميت/ قرار دادن صفحه‌اي اختصاصي براي جمع‌آوري تمامي اطلاعات و ويجت‌هاي کاربر گوشي‌هاي هوشمند، ويژگي جديد نيست اما وجود آن در گوشي جي ۴ ال‌جي بسيار کاربردي است که در ادامه به بررسي اين کاربردها خواهيم پرداخت.

بولتن هوشمند در صفحه‌ي چپ بخش هوم لانچر پيش‌فرض گوشي جي ۴ شما قرار دارد. اين صفحه همانند Blinkfeed اچ‌تي‌سي عمل مي‌کند اما به جاي جمع‌آوري اطلاعات و اخبار از وبسايت‌هاي اينترنتي، داده‌ها و اطلاعات مربوط به خود گوشي هوشمند شما را جمع‌آوري مي‌کند تا براي بدست‌ آوردن اين اطلاعات تنها نيار به مراجعه‌ي به بولتن هوشمند داشته باشيد.

اين بخش همانند مجموعه‌اي از ويجت‌ها عمل مي‌کند که شباهت‌هايي به سرويس گوگل ناو در لانچر گوگل دارد اما به جاي ويجت‌ سرويس‌هاي مختلف گوگل در آن شاهد اپليکيشن‌هاي مختلف ال‌جي هستيم. اما اين بخش چه ويژگي‌هاي و کابردهايي دارد؟

بولتن هوشمند به صورت پيش‌فرض براي شما فعال است و شما مي‌توانيد برخي از بخش‌هاي شخصي مانند LG Health و QRemote را در آن تنظيم کنيد. البته اگر از آن دسته افراد هستيد که با خريد گوشي هوشمند سريعا لانچري جديد بر روي آن نصب مي‌کنيد، قطعا متوجه وجود چنين صفحه‌اي نخواهيد شد چرا که اين ويژگي تنها در صورت استفاده از لانچر پيش‌فرض فعال خواهد بود.

شش بخش مختلف در بولتن هوشمند ال‌جي قرار دارند که هر کدام را مي‌توانيد حذف کرده يا جاي آن را با مراجعه به بخش تنظيمات، تغيير دهيد. اين شش بخش شامل موارد زير هستند:

LG Health:
اين بخش تعداد گام‌هاي روزانه‌ي شما را نمايش خواهد داد. اين قسمت به شما نشان مي‌دهد که چه تعداد گام ديگر نياز داريد تا به هدف روزانه‌ي خود در پياده‌روي برسيد. کليک بر روي اين ويجت شما را به بخش خلاصه‌ي فعاليت روزانه هدايت خواهد کرد.

Music:
ويجتي براي نمايش موسيقي در حال پخش است که دکمه‌هاي مانند پخش، توقف پخش يا پخش آهنگ قبل يا بعد را در کنار دکمه‌هاي پخش تصادفي و علاقه‌مندي‌ها دارد. اگر بر روي اين ويجت کليک کنيد به بخش موسيقي در حال پخش خواهيد رفت.

Smart Settings:
بخشي از تنظيمات Smat Settings که فعال هستند را براي شما به نمايش مي‌گذارد. کليک بر روي آن شما را به بخش تنظيمات مربوط به اين ويژگي خواهد برد.

QRemote:
دکمه‌هاي معمول کنترلي استاندارد مانند دکمه‌ي پاور، بي‌صدا کردن، تنظيم حجم صدا و تعويض شبکه در اين قسمت قرار دارند. کليک بر روي آن شما را به بخش QRemote در تنظيمات هدايت خواهد کرد.

Calender:
قرارها و اتفاقات مهم روز را براي شما به نمايش مي‌گذارد. با کليک بر روي آن به اپليکيشن تقويم ال‌جي خواهيد رفت.

Smart Tips:
اين ويجت دو ويژگي مهم از ويژگي‌هاي گوشي جي ۴ شما را به نمايش مي‌گذارد. در اين بخش مي‌توانيد راهنماي استفاده از حالت‌هاي مختلف دوربين، حرکت دادن نشانگر با استفاده از صفحه کليد و حتي اپليکيشن‌هايي که مصرف باتري بالايي دارند را نيز مشاهده کنيد.

به طور کلي مي‌توان گفت که بولتن هوشمند يک بيلبورد است که اطلاعات مفيد بسياري را در اختيار شما قرار مي‌دهد. البته اگر تمايلي به استفاده از لانچر پيش‌فرض نداشته باشيد اين ويژگي را از دست مي‌دهيد ولي توصيه ما اين است که از بولتن هوشمند خود استفاده‌ي بهينه داشته باشيد چرا که برخي از بهترين ويژگي‌ها و امکانات گوشي جي ۴ شما را در يک محل خاص جمع‌آوري کرده است.

نظر شما در خصوص اين ويژگي چيست؟

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات