تبلیغات

گزارش مالي فيس بوک از سه ماهه‌ سوم سال ۲۰۱۵ منتشر شد؛ سود خالص ۱.۴۶ ميلياردي از درآمد ۴.۵ ميليارد دلاري

گزارش مالي فيس بوک از سه ماهه‌ سوم سال ۲۰۱۵ منتشر شد؛ سود خالص ۱.۴۶ ميلياردي از درآمد ۴.۵ ميليارد دلاري

فيس‌ٰبوک امروز گزارش مالي خود را از سه ماهه‌ي سوم سال جاري ميلادي ارائه کرد. بر اساس آمار ارائه شده، اين کمپاني درآمدي ۴.۵ ميليارد دلاري کسب کرده که ۱.۴۶ ميليارد دلار از آن سود خالصي است که فيس‌بوک به جيب زده است. يکي از موارد جالبي که زاکربرگ در اين گزارش ارائه کرده، اشاره به طرفداران روز‌افزون ويديو در اين شبکه‌ي اجتماعي است که روزانه به بيش از ۸ ميليارد بازديد مي‌رسد.

زوميت/ فيس‌ٰبوک امروز گزارش مالي خود را از سه ماهه‌ي سوم سال جاري ميلادي ارائه کرد. بر اساس آمار ارائه شده، اين کمپاني درآمدي ۴.۵ ميليارد دلاري کسب کرده که ۱.۴۶ ميليارد دلار از آن سود خالصي است که فيس‌بوک به جيب زده است. يکي از موارد جالبي که زاکربرگ در اين گزارش ارائه کرده، اشاره به طرفداران روز‌افزون ويديو در اين شبکه‌ي اجتماعي است که روزانه به بيش از ۸ ميليارد بازديد مي‌رسد.
مارک زاکربرگ اعلام کرده که ويديوهاي به اشتراک گذاشته شده در فيس‌بوک روزانه بيش از ۸ ميليارد بار ديده مي‌شوند. با نگاهي به آمارهاي پيشين مي‌توان به روشني ديد که ميزان بازديد ويديوهاي فيس‌بوک در مقايسه با ماه آوريل بيش از دو برابر و در مقايسه با سپتامبر ۲۰۱۴ بيش از ۸ برابر افزايش يافته است. با توجه به رشد صورت گرفته در ميزان بازديد‌هاي به عمل آمده از ويديوهاي فيس‌بوک مي‌توان به جرات گفت که اين سرويس به موفقيت بالايي دست يافته است.

البته بايد به اين نکته اشاره کرد که فيس‌بوک ميزان بازديد از ويديوها را بسيار متفاوت از ساير سرويس‌ها حساب مي‌کند. براي مثال گوگل، ميزان بازديد از ويديو را زماني حساب مي‌کند که کاربر ويديو را پخش کرده و حداقل آن را براي ۳۰ ثانيه تماشا کند. اين عدد براي فيس‌بوک تنها ۳ ثانيه است و پخش ويديوها بصورت خودکار نيز که يکي از ويژگي‌هاي فيس‌بوک است، به عنوان يک بازديد به شمار مي‌رود. البته نمي‌توان دليل افزايش بازديد از ويديو‌هاي فيس‌بوک را روش محاسبه‌ي تعداد بازديد خواند و بايد به اين موضوع اعتراف کرد که تعداد بازديدها در واقع افزايش يافته است.

از جمله‌ي آمارهاي ديگري که توسط زاکربرگ اعلام شد، بايد به تعداد ۱.۵۵ ميليارد نفر کاربر اين سرويس اشاره کرد که بيش از يک ميليارد نفر بصورت روزانه از اين سرويس استفاده مي‌کنند. در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته ميلادي، تعداد کاربران فعال فيس‌بوک نشان از رشدي ۱۷ درصدي دارد. در جريان ارائه‌ي گزارش مالي سه ماهه‌ي سوم سال جاري ميلادي فيس بوک، زاکربرگ اعلام کرد که اين کمپاني درآمدي ۴.۵ ميليارد دلاري کسب کرده که ۱.۴۶ ميليارد دلار از آن سود خالصي است که فيس‌بوک به جيب زده است. درآمد و سود کسب شده توسط فيس‌بوک در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته رشدي ۴۰ درصدي داشته است.

درآمد حاصل از بخش موبايل، قسمت بزرگي از درآمد کسب شده توسط فيس‌بوک را نمايش مي‌دهد، بطوريکه اين بخش شامل بيش از ۷۸ درصد از درآمد اين کمپاني در سه ماهه‌ي سوم سال جاري ميلادي است. فصل سوم سال ۲۰۱۴، فيس‌بوک تنها ۶۶ درصد از درآمد خود را از بخش موبايل کسب کرده بود.

فيس‌بوک در پي آن است تا خدماتي را نظير آنچه که يوتيوب ارائه مي‌کند، در اختيار کاربرانش قرار دهد. اين سرويس در آينده‌ي نزديک رونمايي مي‌شود و کاربران قادر خواهند بود تا ويديو‌هاي مورد علاقه‌ي خود را با ساختاري شبيه آنچه که يوتيوب در اختيارشان قرار مي‌دهد، در فيس‌بوک به نظاره بنشينند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات