تبلیغات

مايکروسافت در حال آماده سازي يک گجت پوشيدني ويژه تعامل با کورتانا است

مايکروسافت در حال آماده سازي يک گجت پوشيدني ويژه تعامل با کورتانا است

ديجياتو/ شکي نيست که مايکروسافت در فروش محصولات مبتني بر پلتفرم موبايل خود با چالش هايي مواجه بوده و هست، اين کمپاني به تازگي جديدترين نسخه از پلتفرم ياد شده را رونمايي کرده و اميد دارد اوضاع رفته رفته دگرگون شده و ديوايس هاي جديد مورد استقبال کاربران قرار گيرند.

البته نبايد از ياد برد به باور بسياري هنوز تنوع اپليکيشن ها و بازي ها در پلتفرم ويندوز ۱۰ موبايل آنطور که بايد و شايد نيست و همين مسئله خود نقطه ضعف بزرگي محسوب مي شود.

در سوي ديگر ماجرا اهالي ردموند در ساير پلتفرمهاي موبايلي نيز حضوري چشم گير دارند، آنها بسياري از اپليکيشن هاي کليدي خود را براي اندرويد و iOS عرضه کرده اند و حتي دستيار ديجيتالي شان يعني کورتانا را نيز به اين دو سيستم عامل آورده اند.

البته ظاهراً حضور دستيار صوتي مايکروسافت در ديگر پلتفرم ها هدف خاصي را دنبال مي کند، زيرا اکنون شايعه اي منتشر شده که بر اساس آن گفته مي شود غول نرم افزاري ساکن ردموند توسعه ي ابزاري پوشيدني و ويژه ي تعامل و بهره گيري از کورتانا را در دستور کار خود دارد.

شايعه کنندگان مي افزايند اين ديوايس جديد که فعلاً «کليپ» ناميده مي شود به جاي اينکه قابل بستن روي مچ دست فرد باشد در درون يا دور گوش او قرار خواهد گرفت.

دستگاه در زمان حاضر در مراحل اوليه توسعه به سر مي برد و احتمالاً تا انتهاي سال مي توانيم نمونه هايي نخستين از آن را مشاهده کنيم. در اين گجت کورتانا وظيفه ي خواندن پيغام ها را خواهد داشت و مي تواند دستورات صوتي کاربر را دريافت و آنها را احتمالاً روي تلفن هوشمند او اجرا کند؛ ايجاد رويدادهاي گوناگون در تقويم از طريق تعامل صوتي نيز از ديگر خواص محصول به شمار خواهد رفت.

بد نيست يادآور شويم که Moto Hint کمپاني موتورولا نيز ساز و کاري مشابه دارد و امکاناتي تقريباً شبيه آنچه ذکر کرديم را در اختيار فرد قرار مي دهد، البته هنوز مشخص نيست مايکروسافت پوشيدني جديد خودش را مشابه برند چيني طراحي خواهد کرد و يا براي آن شکل و شمايلي منحصر به فرد در نظر گرفته، ولي برخي منابع خاطر نشان مي کنند نام محصول، يعني کليپ، احتمالاً به طراحي يکتاي آن اشاره دارد.

اهالي ردموند با توجه به تلاش هايشان براي حضور کورتانا در انواع سيستم عامل هاي موبايلي حالا اين شانس را دارند تا گجتي چند پلتفرمي را راهي بازار کنند، نکته اي که مي تواند سبب شود پوشيدني جديد براي قشر بسيار وسيع تري از افراد کاربردي بوده و فروش بسيار مطلوب تري را رقم بزند.

نظر شما در اين رابطه چيست و فکر مي کنيد مايکروسافت مشغول توسعه ي چه نوع محصولي است و آيا اين محصول مي تواند بدل به يک موفقيت چشم گير شود يا خير؟

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات