تبلیغات

احتمال معرفي اسنپدراگون 820 در 19 آبان

آي تي رسان/ آخرين پرچم‌دار کوالکام چيپ اسنپدراگون ۸۱۰ است که با هشت هسته پردازشي و معماري ۶۴ بيت ساخته شده، متاسفانه اين چيپست به يکي از بزرگترين مشکلات اين توليد کننده بزرگ پردازنده‌هاي موبايلي تبديل شده است. مشکل بزرگ اين پردازنده افزايش بيش از حد دما است که کوالکام با وجود تلاش‌هاي بسيار موفق به رفع آن نشد. اما با اين وجود توليد کنندگان بزرگ تصميم گرفتند تا نيمه پر ليوان را ببينند، يعني توان پردازشي بالاي اين چيپ! اسنپدراگون ۸۱۰ به عنوان مغز پردازشي گوشي‌هايي همچون اکسپريا زد ۵، نکسوس ۶p، ال‌جي جي فلکس۲ و … استفاده شده است.

به هر حال مدت زيادي از معرفي اسنپدراگون ۸۱۰ گذشته و زمان آن رسيده تا کوالکام نسل بعدي پرچم‌دار خود را معرفي کند. متاسفانه اين سازنده خوش‌نام امسال با تاخير از اسنپدراگون ۸۲۰ رونمايي مي‌کند. تقريبا مشخصات اوليه اين چيپست منتشر شده اما خبري از زمان معرفي و عرضه آن نيست. بر اساس شايعات اين پردازنده در روز دهم نوامبر (حدود ۵ روز ديگر) معرفي خواهد شد. با توجه به همين شايعه، کوالکام براي معرفي اين چيپ در نيويورک مراسمي ترتيب داده است. اگر اين شايعه درست نباشد هم بايد منتظر معرفي آن در آينده‌اي نزديک باشيم، چون تا به حال شاهد تاخير زيادي از سوي کوالکام بوده‌ايم.

طبق اعلام کوالکام، مصرف انرژي اسنپدراگون ۸۲۰ تقريبا ۴۰ درصد کمتر از نسل قبل شده و عملکرد آن هم ۴۰ درصد بهتر است. همچنين چند روز پيش کوالکام به طور رسمي داغ شدن اسنپدراگون ۸۲۰ را رد کرد. پردازنده گرافيکي Adreno ۵۳۰ در اين چيپ قرار مي‌گيرد که بر اساس طراحي Kyro ساخته شده، اين طراحي در نسل‌هاي قديمي‌تر چيپ‌هاي کوالکام مانند اسنپدراگون ۸۰۵ و ۸۰۱ استفاده شده بود. چيپ جديد از ISP دوگانه ( سنسور سيگنال تصوير) پشتيباني مي‌کند که به آن امکان استفاده بهتر از سنسورهاي ۱۴ بيتي و سنسور چندگانه ترکيبي را مي‌دهد.

کوالکام شناخته شده‌ترين سازنده پردازنده‌هاي موبايلي است و مي‌توان گفت مشکلات اسنپدراگون ۸۱۰ نمي‌تواند به اعتبارش صدمه بزند. قطعا اين شرکت به دنبال جايگزيني مناسب براي پرچم‌دار فعلي است و تمام تلاش خود را براي ورود قدرتمند به بازار گجت‌هاي موبايل خواهد کرد. طبق گفته‌ها اولين دستگاه‌هايي که از اين چيپ استفاده خواهند کرد تا نيمه اول سال ۲۰۱۶ وارد بازار مي‌شوند.

شما فکر مي‌کنيد اسنپدراگون ۸۲۰ توان رقابت با حريفاني مانند اگزينوس ۷۴۲۰ سامسونگ و يا Kirin ۹۵۰ هوآوي را دارد؟

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات