تبلیغات

احتمال حضور خدمات Samsung Pay در محصولات ديگر توليد کنندگان اندرويدي

احتمال حضور خدمات Samsung Pay در محصولات ديگر توليد کنندگان اندرويدي

ديجياتو/ تنها چند ماهي از شروع به کار سرويس پرداخت موبايلي سامسونگ موسوم به “Samsung Pay” مي گذرد، در طول اين چند ماه خدمات ياد شده توانسته بخش نسبتاً بزرگي از بازار را در اختيار گيرد و اکنون نيز شنيده مي شود قرار است به روز رساني هايي قابل توجه بر روي آن صورت پذيرد تا امکانات تازه اي همانند بهره گيري از کارت هاي هديه براي پرداخت نيز به آن افزوده شوند.

تا به امروز “سامسونگ پي” تنها در چند تلفن هوشمند گلکسي کمپاني کره اي در دسترس بود، اما ظاهراً شرايط به گونه اي است که بعيد نيست در آينده اي نزديک شرکت مورد بحث امکان بهره گيري از خدمات مذکور در ديوايس هاي ساير توليد کنندگان اندرويدي را نيز فراهم آورد، يا به زبان ساده تر ديگر سازندگان تلفن هاي هوشمند تحت سيستم عامل موبايلي گوگل نيز قادر خواهند شد دستگاه هايي مجهز به امکانات مربوط به پلتفرم پرداخت موبايلي سامسونگ را راهي بازار کنند.

اين احتمالات در اصل توسط Injong Rhee، که در سمت رياست راهکارهاي تجاري بخش موبايل سامسونگ قرار دارد مطرح شده و وي طي مصاحبه اي نکاتي جالب را در رابطه با خدمات پرداخت موبايلي کمپاني متبوعش عنوان داشته.

Rhee مي گويد “سامسونگ پي” بنا ندارد تا کيف پول کاربران را حذف کند، بلکه مي خواهد با کنار گذاشته شدن کارت هاي اعتباري حجم کيف پول افراد را کاهش دهد. کيف پول و خدمات پرداخت سامسونگ در اصل مکمل يکديگر خواهند بود.

وي در ادامه مي افزايد فناوري “تراکنش هاي امن مغناطيسي” که پايه اصلي “سامسونگ پي” هستند در آينده اي نزديک به دستگاه هاي غير پرچمدار کمپاني کره اي نيز خواهند آمد. سرويس ياد شده در ماه گذشته توانسته به مرز يک ميليون کاربر برسد و طي همين ماه ۸۸ ميليون دلار تراکنش را سرانجام بخشد.

در پايان از Rhee سئوال شده آيا شرکتي که وي در آن مشغول است قصد دارد امکان به کارگيري “سامسونگ پي” را در دستگاه هاي ديگر توليد کنندگان نيز فراهم آورد؟ او در پاسخ مي گويد آنها اين موضوع را مدنظر دارند ولي هنوز با هيچ برندي وارد همکاري نشده اند و فعلا تمام حواسشان روي تکامل محصول قرار گرفته.

همه ي ما مي دانيم که چه تعداد انبوهي از برندها در زمان حاضر مشغول ساخت اسمارت فون هاي اندرويدي هستند، گفته هاي Rhee حکايت از آن دارند که دير يا زود شرکتش درب هاي خدمات پرداخت موبايلي خود را به روي سايرين خواهد گشود تا اين راهکار در دستگاه هاي آنها نيز حاضر باشد.

بدين ترتيب کره اي ها اين فرصت را خواهند داشت تا پلتفرمي بسيار گسترده را رقم بزنند و رقبايي همچون اپل را با فاصله اي بسيار زياد جا بگذارند، هر چند که هنوز بايد منتظر ماند و ديد چه زمان چنين اتفاقي رخ مي دهد و آيا در صورت به واقعيت پيوستنش آينده آنطوري که گمانه زني مي شود خواهد بود يا خير.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات