تبلیغات

تلگرام ادعايش درباره ايران را پس گرفت

ايسنا/ بنيانگذار روسي تلگرام ادعا کرده است که دولتمردان ايراني قول داده‌اند تلگرام را در حال حاضر مسدود نکنند.

ماه گذشته دوروف - بنيانگذار روسي تلگرام - گفته بود که مقام‌هاي ايراني به دنبال درخواست از وي براي جاسوسي از شهروندان و رد اين درخواست از سوي تلگرام در صدد بلوکه کردن اين پايگاه هستند.

اما وي روز چهارشنبه در صفحه خود در تلگرام نوشت که درخواست‌هايي که وي به نام ايران دريافت کرده جعلي بوده و از طرف مقام‌هاي عاليرتبه ايران نبوده است.

بر اين اساس وي گفته است که اعلام پيشين او مبني بر مسدود شدن تلگرام در ايران نادقيق يا دست‌کم عجولانه بوده است و از اين بابت عذرخواهي کرده است.

بي‌بي‌سي در گزارشي نوشت: دوروف با انتشار بيانيه اي گفته است که کاشناسان تلگرام ادعاي مقامات ايران مبني بر اختلال موقت سه مسير ارتباطي ايران با وب جهاني (در خليج فارس، باب المندب و ترکيه) و در نتيجه مختل شدن دسترسي به همه سرويس هاي غربي از جمله تلگرام را محتمل مي دانند و دسترسي به تلگرام هم دوباره برقرار شده است.

بر اين اساس او نوشته است: "دولت ايران، فرستادن درخواست دسترسي جاسوسي به محتواي پيام هاي تلگرام را انکار کرده و گفته است که درخواستي که من دريافت کرده بودم تقلبي بوده و به تأييد هيچ مقام بلندپايه اي نرسيده است".

دوروف در عين حال تأکيد کرده که امکان پذير بودن دسترسي به تلگرام و اظهارات وزير ارتباطات ايران که دولت در پي فيلترينگ تلگرام نيست را نمي توان تضميني تلقي کرد که در آينده هم براي اين پيام رسان اينترنتي مشکلي پيش نمي آيد.

مدير تلگرام در بخش ديگري از بيانيه خود نوشته است: "مقامات ايران روشن کرده اند که اگر کانالها يا بات هاي پورن در تلگرام در دسترس باشد، اين پيام رسان را فيلتر خواهند کرد. اگر تنها نگراني آنها اين مسئله باشد، مشکلي در پيش نخواهد بود، چون ما از قبل بيشتر بات ها و کانال هاي پورن را به دليل محدوديت هاي خودمان مسدود کرده ايم".

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات