تبلیغات

استيوجابز از سال ۲۰۰۸ در فکر ساخت خودرو بوده است

استيوجابز از سال ۲۰۰۸ در فکر ساخت خودرو بوده است

از چندي پيش اخباري مبني بر علاقه و فعاليت اپل در زمينه‌ي ساخت خودرو منتشر شده است، ساخت اتومبيل توسط اپل شايد يکي از عجيب‌ترين فعاليت‌هاي اين شرکت به حساب بيايد. خودروسازي يک صنعت بسيار متفاوت نسبت به ساخت دستگاه‌هاي هوشمند است.

زوميت/ از چندي پيش اخباري مبني بر علاقه و فعاليت اپل در زمينه‌ي ساخت خودرو منتشر شده است، ساخت اتومبيل توسط اپل شايد يکي از عجيب‌ترين فعاليت‌هاي اين شرکت به حساب بيايد. خودروسازي يک صنعت بسيار متفاوت نسبت به ساخت دستگاه‌هاي هوشمند است.
بنابر اطلاعاتي که به تازگي منتشر شده، ايده‌ي ساخت خودرو به تازگي توسط مديران اين شرکت مطرح نشده، در اصل اين ايده از سال ۲۰۰۸ توسط استيو جابز در سال ۲۰۰۸ ارائه شده است. مدير شرکت Nest،‌ توني فادل در سال ۲۰۰۸ در اپل مشغول به کار بود و اين اطلاعات توسط وي منتشر شده است. فادل در اين‌باره گفت:

من و جابز سال ۲۰۰۸ زماني که با هم قدم مي‌زديم با هم درباره‌ي ساخت يک خودرو صحبت کرديم. درباره‌ي ساخت آن، شکل و شمايل داشبورد، ظاهر صندلي‌هاي آن و اينکه از چه سوخت و انرژي استفاده کنيم.
بر اساس اظهارات فادل، ايده‌ي ساخت خودرو از مدت ها قبل در سر مديران اپل در حال پرورش بوده است. فادل عدم اقدام اپل براي ساخت خودرو را در همان سال مشغله‌ي بيش از حد شرکت اعلام کرد. در سال ۲۰۰۸ آيفون هنوز در مراحل اوليه‌ي بود و آيپد هنوز توليد نشده بود.

اما حالا به نظر مي‌رسد که اپل به صورت بسيار جدي در حال پيگيري مراحل ساخت يک خودرو است که ظاهرا تمام الکتريک خواهد بود. البته رونمايي از محصول نهايي احتمالا در آينده نزديک نخواهد بود، چون توليد چنين محصولي به مراتب سخت‌تر از ساختن گجت‌هاي ديگر که نسخه‌هاي ديگري با پسوند S خواهد بود، حتي ممکن است که اپل هيچگاه پاي خودش را فراتر از نمونه‌ي اوليه نگذارد و به ساخت يک نسخه بسنده کند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات